„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Tavatult vara alanud remondiga saavad esmalt korda rattateed (0)
05. aprill 2021
Albert Truuväärt

Poska tänav ja osa Pikast tänavast kaevataks tervenisti üles, sest seal lähevad vahetusse ka veetorud.

Mõne päeva eest käivitus esimene suvist asfalti tootev tehas ning Tallinna Teede AS-i remondibrigaadid alustavad teede ja tänavate freesimise ja asfalteerimisega. Asfalditehase käivitamiseks on vaja, et ööpäevane keskmine temperatuur tõuseks viie plusskraadini, ning möödunud nädalal saigi tehas tööd alustada.

“Mul on rõõm teatada, et tänu varasele kevadele saame juba sel nädalal alustada suvist teederemonti,” lausus abilinnapea Kalle Klandorf. “Tavaliselt oleme pihta hakanud aprilli alguses, aga tänavu lubab ilm seda teha juba märtsi lõpul. Esimesena saavad 15. maini korda suured teed ning tänavad, kus liigub ühistransport. Alustame töödega Lasnamäel, sest asfalditehas asub seal ja praegu ei saa veel madala välistemperatuuri tõttu asfalti kaugele transportida, see hanguks ära.”

Remondikohad paigas

Abilinnapea lisas, et kogu tänavuse aasta teeremondi kava ja ulatus saab täielikult paika hiljemalt 1. maiks. “Meil on plaanid laias laastus tehtud – oleme linnaosadega läbi rääkinud, kus on vaja teeparandused ette võtta. Rahanumber on sel aastal 10,7 miljonit, sellest umbes 650 000 oleme kasutanud ära juba talvel asfaldi panekuks, sest siis on samuti vaja auke parandada ja talvine töö on üsna kallis.”

Sellele lisandub veel üle 5 miljoni, mille riik andis tänavu teede remondiks.

Ohtu, et ilma jahenedes teetööd katki peab jätma, tegelikult pole – sellele on tee-ehitajad juba aegsasti mõelnud. Tallinna Teede AS teeb selle juhatuse esimehe Jüri Lälli sõnul teeremontidega algust juba varem, kui ilmad veel külmemad. “Kui nüüd päris aus olla, siis see kibe tööaeg on juba ammu peal,” selgitas Läll. “Praegu on ka esimesed tulemused linna vahel näha.”
Firma on väljas kuue brigaadiga.

Peterburi tee joonisele

Suurematest tänavustest teetöödest käib näiteks Poska tänava uuendamine. See võetakse Klandorfi sõnul sisuliselt terves ulatuses üles, kuna seal lähevad vahetusse ka torud. Samal põhjusel võetakse üles ja taastatakse endisest  paremana osa Pikast tänavast vanalinnas.

Tänavu on linnal käsil mitmete suurte tee-ehituste projekteerimine. “Suuri tee-ehitusi, nagu Peterburi tee ja veel mõned, valmistatakse aktiivselt ette,”  ütles Klandorf. “Männiku tee ja Vabaduse puiestee ristmikul hakkame lähiajal tegema maa-alust tunnelit kergliiklusele ja jalakäijatele, nii et seal tekivad ümbersõidud. Püüame nii teha, et üks teepool oleks  kogu aeg liikluseks avatud. Selliseid kohti on veel, ja väiksemad remondid võtavad muidugi samuti liikluse hoogu maha. Aga kui need kõik tehtud, saab senisest palju mugavamalt ja ohutumalt liigelda.”

Kus käivad esimesed teeremondid?

• “Ehitajate ja Akadeemia tee vahel on alanud Kadaka tee remont, kuna see tee on ühenduslüli linnaosade vahel, mis peab olema korras,” lausus abilinnapea Kalle Klandorf. “Sinna rajatakse 3,5 m laiused sõiduread, eraldi vasakpöörde read ja kergliiklusteed, välja vahetatakse valgustid ja ülekäikudele paigaldatakse vaegnägijate tarvis Braille´i kivid.”

 • Esimesena algab remont Laagna teel, Narva mnt, Smuuli teel, Mustakivi teel, Suur-Sõjamäe tänaval ja Vana-Kuuli tänaval.

• Tänavu annab linn teederemondile 10,7 miljonit, millele lisandub veel üle 5 miljoni riigilt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.