"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
VIDEO! Kõlvart: Tallinnas saaks avada korraga kuni kuus vaktsineerimiskeskust (0)
05. aprill 2021
Ilja Matusihis

Linnapea Mihhail Kõlvart ütles saatele Tallinna panoraam antud usutluses, et massvaktsineerimise korraldamisele eelnes pikk ja põhjalik eeltöö ning linn oleks omalt poolt valmis vaktsineerimise tempo tõstmiseks tegema kõik vajaliku ja võimaliku. 

Vaid loetud päevad olid tegelikult jäetud selle massvaktsineerimise ettevalmistuseks. Mida oli kõige raskem niivõrd lühikese ajaga ära korraldada?

Tegelikult me saime teada alles esmaspäeval, et tuleb selline suur doos. Kui me oleksime alustanud esmaspäeval, siis sellist süsteemi ei oleks olnud võimalik üles ehitada mõne päevaga. Me saime sellega hakkama, sest tegelikult olime ettevalmistustega alustanud mitu nädalat varem. Vaatamata sellele, et me veel ei teadnud, kas riik usaldab meile selle korraldamise või mitte – me ikkagi vaatasime ruume, mõtlesime logistikat läbi ja hakkasime pidama läbirääkimisi võimalike koostööpartneritega. Selleks hetkeks, kui see signaal tuli, oli juba suurettevalmistustöö tehtud.

Appi tuli ka väga palju vabatahtlikke. Kuidas te neid leidsite?

See ei olnud ka selline juhuslik saavutus, sest tegelikult umbes sada inimest, kes tulid appi – nad tulid linnasüsteemist, linnatöötajad. Ma tahangi siin veelkord tänada enda kolleege, kes võtsid enda peale täiendava koormuse kui ka vastutuse. Appi tuli ka MUPO, lähtuvalt enda töökohustustest ehk siis munitsipaalpolitseiamet ka samamoodi aitas seda protsessi korraldada. Samuti ka Tallinna Linnatransport osales selles protsessis, sest me pidime tihendama bussiliine selleks, et neid vaktsineerimiskeskusi teenindada. Ehk siis nagu ma ütlesin, et see oli tõepoolest väga mitmekülgne tegevus.

Ma saan aru, et munitsipaalpolitsei kontrollis seda, et inimesed hoiaksid distantsi. Oli neil veel seal mingeid ülesandeid?

Mupo ametnikud olid kutsutud eelkõige selleks, et tagada turvalisust ning et tuletada meelde reegleid, et inimestel oleks seesama turvatunne, aga samas oleks ka kõigil mugav.

Märtsi alguses toimunud massvaktsineerimisel olid teenuse osutajaks Tallinna haiglad, aga seekord olid meditsiinikeskused. Mille järgi otsustatakse seda, kes nüüd seekord, kes tookord oli?

No tegelikult suuremas plaanis ei ole ju vahet, kes seda vaktsineerimist läbi viib, sest selleks on võimekus nii Tallinna haiglatel kui ka erasektoril. On väga tähtis seda protsessi ette valmistada ja varasemalt see toimus nii, et Haigekassa pöördus kas Tallinna haiglate poole või siis erasektori poole. Pärast see visiiditeenuse osutaja pöördus jällegi linna poole, et oli vaja aidata kas registreerimisega või siis koha leidmisega, kus seda protsessi korraldada. Et seekord ikkagi see protsess oli korraldatud linna poolt süsteemselt ja ma arvan, et see ongi õige lähenemine.

Kuidas leiti või mille järgi valiti just Tondiraba jäähall ja Sõle spordikeskus?

Nagu ma ütlesin – juba mõni nädal tagasi me hakkasime vaatama meie saale, sest loomulikult selleks, et korraldada massivaktsineerimist, tuleb selleks suuremaid ruume ette valmistada. Spordisaalid on selleks võib-olla kõige parem valik, aga mitte alati. Tuleb vaadata ka, kuidas on võimalik ühes või teises saalis logistikat korraldada. Ja kuna see analüüs oli eelnevalt juba tehtud, siis me saime kohe ka pakkuda need saalid, kus me nägime, et seda protsessi on võimalik hästi korraldada.

Seekord tekkis vaktsineerimisega selline vanuseline segadus, et eile said vaktsiinidoosi ka mõned nooremaealised inimesed ning täna pandi juba reeglid paika ja täna vaktsineeriti ainult vanemaealisi inimesi. Et ilmselt vist tuleb veel lähiajal Tallinnas taolise massvaktsineerimisi korraldada, et ka kõik vanemad inimesed saaksid siin oma vaktsiini kätte?

Me väga loodame, et mingi hetk seda protsessi saab korraldada nii, et korraga saab veel rohkem inimesi vaktsineerida ja sõltumata vanuserühmast. Kui ma rääkisin ettevalmistustööst, siis tegelikult me algusest peale analüüsisime võimalust, et Tallinnas saaksid korraga uksed avada kuus vaktsineerimiskeskust. Meil on selleks välja valitud saalid, linna munitsipaalhooned. Me oleme jällegi läbi mõelnud võimaliku logistika, ehk siis, kui riik meile usaldab selle protsessi läbi viimise, siis me oleme valmis seda korraldama ka suuremas mahus.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.