“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
VIDEO JA FOTOD! Tallinna tänavaile lisandub veel 100 surugaasibussi (0)
06. aprill 2021
Albert Truuväärt

"Tõepoolest on suur vahe, kas sõita diisel- või gaasibussiga. Hommikul paned masina käima ja ei mingit tossu, ka bussisalongis on oluliselt puhtam õhk, nii et mina küll kiidan neid uusi busse," sõnas bussijuht Aivar. 

Vaata galeriid (40)

Bussijuhi sõnul kohanes ta uue bussiga kiiresti. “Esimese ringi sõidad ära ja juba oledki uue bussiga kohanenud,“ lausus ta. „Olen terve elu busse juhtinud, ent selle uue bussi kohta tahaks küll öelda, et see pole lihtsalt hinne viis, vaid väga tugev viis.”

Tallinna Linnatranspordi AS  ja bussitootja Solaris Bus & Coach sõlmisid mullu sügisel optsioonilepingu täiendava 100 uue surugaasibussi tarnimiseks Tallinnasse.  

„Lepingu järgi jõuavad täiendavad 100 uut bussi liinile 2021. aasta jooksul, millest me nüüd 30 bussi oleme kätte saanud,“ ütles Tallinna Linnatranspordi AS juhatuse liige Otto Popel. „Bussid hakkavadki saabuma igal kuul kuni juunini, mil peakski kõik 100 bussi olema Tallinna jõudnud.”

Uued bussid on mugavad ka erivajadusega reisijatele, kuna nad on madalapõhjalised ning arvestavad sõitjate mugavuse ja turvalisusega, kuid arvestavad ka juhtide turvalisusega

“Kõige olulisem erinevus uute busside osas on see, et siin on mõeldud ka bussijuhtide turvalisusele. Juhikabiin on muust bussist statsionaarselt eraldatud vaheseinaga, et tagada sõidukijuhtide turvalisus ja kaitsta neid võimalike viiruste leviku eest,” lausus Popel, kelle sõnul otsustas Tallinna linn otsustas, et bussijuhid enam pileteid müüma ei hakka.

Kokku plaanitakse lähiaastatel soetada 350 gaasibussi ning veeremi keskmine vanus langeb 9,5 aastalt 5 aastale, samuti väheneb oluliselt ka jalajälg loodusele. Tallinn liigub rohelisema pealinna suunas, andes enda panuse heitgaaside vähendamisse uute keskkonnasõbralike biometaanil sõitvate busside näol. Kõigi nende busside liinile jõudmisel väheneb CO2 linnaõhku paiskamine ca 25 000 tonni võrra aastas, mis on hinnanguliselt võrreldav keskmiselt 7000 sisepõlemismootoriga sõiduauto aastase heitmekogusega. Oluline on ka see, et gaasibussid sõidavad kohaliku biometaaniga, panustades seeläbi nii Eesti keskkonna säästmisele kui ka energiajulgeolekusse.

 

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Ahto
6. apr. 2021 23:57
Järgmisena paluks selgitaval artiklit, kuidas ja kust ostab linn biometaani.