"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
VIDEO! Balti Jaama turult saab osta toitu prügivabalt (0)
07. aprill 2021

"Balti Jaama turul on viis söögikohta, mis on pilootprojektiga ühinenud ja pakuvad klientidele võimalust osta toit kaasa korduvkasutatavas toidukarbis. Idee on lihtne: ostes burgeri või salati kaasa, pakendadakse see toidukarpi, mida saab korduvkasutada. Sööd toidu ära ja tood karbi tagasi siia samasse automaati, kus me need kokku kogume ja puhtaks teeme," ütles kodumaise firma Bringpacki asutaja Rasmus Rask.

Eilsest saab Balti Jaama Turul osta toitu kaasa prügivabalt. Ringmajandusettevõte Bringpack käivitas Balti Jaama Turul pilootprojekti, mille eesmärk on testida uudset korduskasutatavate toidupakendite ringlusteenust.
 
Bringpack toidukarbi hinnaks on 84 senti, millest 24 senti on pesutasu ja 60 senti deposiit, mis kantakse viipemaksena tagasi kliendi kontole karbi tagastamisel. Uudse automaadi on ehitanud kodumaine idufirma Cuploop. Projekti käigus testib Bringpack uudse korjeautomaadi kasutajasõbralikkust, ringluseks mõeldud toidukarpide sobivust ning inimeste valmidust ringlusteenust kasutada ja selle eest tasu maksta.
 
“Cuploop masinad ongi välja töötatud selleks, et aidata vähendada suurt hulka ühekordseid nõusid, mis kaasnevad toidu kaasa ostmisel või suursündmustel. Arvame, et inimesed on selliseks sammuks ammu valmis ning püüame omalt poolt tehnilise lahendusega muutusele kaasa aidata,” ütles Cuploopi esindaja Lauri Luik.
 
Pilootprojektist võtab esialgu osa 5 Balti Jaama toidupakkujat, muu hulgas ka VLND Burger. “Koroonakriisist tingitud olukord, kus toitu saabki müüa ainult pakendites, mis on sisuliselt koheselt määratud äraviskamisele, ei ole jätkusuutlik ning meil on hea meel, et Bringpack on loonud sellele toimiva ja keskkonnasõbralikuma alternatiivi,” ütles VLND Burgeri asutaja Kris Süld, pidades algatust väga tänuväärseks. “Loodame, et ühekordsetest pakenditest tekkivad prügikuhjad jäävad juba lähiaastate perspektiivis minevikku,” lisas Süld.
 
Algatuse taga on soov muuta jätkusuutliku ja prügivaba elu elamine lihtsaks ja kättesaadavaks. Tulevikus on niimoodi toitu soetada võimalik üle terve pealinna ja ka teistes linnades.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.