"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
VIDEO! Balti jaam saab juurde kaks uut jaamateed ja platvormi (0)
08. aprill 2021
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

Tallinna üks vanemaid raudteejaamasid Balti jaam saab juurde kaks uut jaamateed koos platvormidega. Kuigi jaama on aastate jooksul kaasajastatud, ei ole uusi jaamateid sinna juba ammu lisatud, viimased suuremad renveerimistööd platvormidega toimusid 2012. aastal.

Laienemisruumi on jaamal küll ja seda just turupoolses osa. Sinna uued rongiteed tulevadki. “Balti jaama laienemiseks me rajame kaks uut jaamateed ja kaks uut platvormi Balti jaama turu poole. Laienemisega seoses suureneb Balti jaama läbilaske sagedus, saame rohkem ronge läbi lasta ja välja saata,” rääkis laienemisest Eesti Raudtee rajatiste ehitusosakonna juhataja Kertu Arumetsa.

Paldiski maantee viaduktil käivad ehitustööd juba pool aastat. See on samuti osa Balti jaama laienemisest. “Lisaks Paldiski maantee viaduktile kuni Endla maantee viaduktini rajame ka uue täiendava peatee Ülemiste suunal, seal on praegu üks tee. Võibolla olete näinud, et rong seal hommikuti seisab. See annab jällegi võimaluse, et saaksime võtta korraga sisse Ülemiste suunalt tuleva rongi ja ka välja saata, siis ei teki enam seal seisakut,” lisas Arumetsa.

Elroni jaoks tähendab Balti jaama laienemine eelkõige graafiku tihendamist. “Me saame mingitel konkreetsetel väljumistel väljumisaega sobivamaks muuta. Praegu on meil juhtumeid, et muidu saaks rong sõita küll, aga lihtsalt Balti jaamas ei ole teed, kuhu saabuda. Loomulikult on meil ka teisi kitsaskohti. Kui me vaatame läänesuunal, siis Pääsküla-Keila vahel on karjuv vajadus teise peatee järele. Samamoodi on Tallinn-Rapla vahel lõike, mis võiksid olla kaheteelised. Need on tegelikult järgmised kitsaskohad, mis liiklust piiravad,” nentis Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.

Reisijate liikumist Balti jaama ehitustööd suures osas häirima ei hakka, kuna ehitusperioodil jäävad käiku kõik tänased platvormid. Suuremad ehitustööd Kitseküla piirkonnas, mille käigus toimuvad ka mõned liikluskatkestused, on plaanis teostada sügisel ning nendest teavitatakse reisijaid eelnevalt ette. 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.