"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO: Astangul pandi konnade rändeperioodiks tee kinni (0)
09. aprill 2021

"Tee, mis siin oli varem, oli väiksema koormusega ja konnad said ise üle," selgitas Astangu piirkonna vabatahtlik konnapääste juht Kristel Saarm. "Paraku nüüd on siin palju uusi maju ja autosid ning enam konnad siit ilma meie abita üle ei saa."

Igal aastal toimuv massiline konnade kevadränne on sobiva ilma tõttu alanud, mis tähendab kahepaiksete sattumist sõiduteedele. Astangul kehtestati öine sissesõidu keeld lõigule, kus igal kevadel liigub rände käigus üle tuhandeid konnasid.

Astangu tänava lõigul Kotermaa tn 1 kuni Astangu tn 19/3 on iga kevad toimumas suur konnade ränne. Eelnevatel aastatel on seal korraldatud talgusid, mille jooksul aitasid vabatahtlikud konnasid üle tee ning reguleerisid liiklust. Piirangute tõttu on aga juba teist aastat pidanud muid lahendusi leidma.

“Palusime transpordiametil, et siin kehtestataks liikumispiirangud,” ütles Haabersti linnaosavanema asetäitja Oleg Siljanov. “See tee on suletud öösel 21:00-06:00 ja piirangud kehtivad kuni 1.maini.”

Rändekoridoriks on konnad Astangut pidanud ilmselt juba sadu aastaid, kuid aina arenev linn on jõudnud järele ning kunagine kõrvaltee on tänaseks tiheda liiklusega.

“Tee, mis siin oli varem, oli väiksema koormusega ja konnad said ise üle,” selgitas Saarm. “Paraku nüüd on siin palju uusi maju ja autosid ning enam konnad siit ilma meie abita üle ei saa.”

Kõik kahepaiksed on Eestis looduskaitse all ning punase raamatu uute hinnangute järgi on kahepaiksed üks kõige kesisemas seisus olevaid loomarühmi. “See olukord on olnud pikalt halb ja on jätkuvalt halb,” lisas Saarm. “Veekogud on kehva kvaliteediga ja autoteed jooksevad üle mitmete rändekoridoride.”

Inimesi kutsutakse üles olema kogu Astangu teed läbides väga ettevaatlik ning tähelepanelik. Öisel ajal tuleks kindlasti kasutada teist marsuuti, et konnad turvaliselt talvituskohtadest sigimistiikidesse jõuaksid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.