“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Paet: Eesti ja Vene meedia nägemus välisministrite vestlusest ei kattu (0)
10. aprill 2021
Scanpix

"Eesti ja Vene suhted on osa kogu demokraatlike riikide ja Venemaa suhetest. Nii ei saa needki oluliselt üldisest foonist erineda," sõnas europarlamendi saadik Urmas Paet.

Kui vaadata Eesti ja Vene poole teateid välisministrite reedesest telefonikõnest, siis jääb mulje, justkui oleks toimunud kaks eraldi telefonikõnet, millest ühes osales vaid Eesti ja teises Vene välisminister, vahendas BNS.

“See välismaailmale saadetud sõnumite erinevus kirjeldab, kui keerulised on praegu lääneriikide, sealhulgas Eesti ja teiselt poolt Venemaa suhted. Milleski, millest räägiti, ühist sõnastust leida isegi pressiteate jaoks näib võimatu,” märkis Paet. “Eesti ja Vene suhted on osa kogu demokraatlike riikide ja Venemaa suhetest. Nii ei saa needki oluliselt üldisest foonist erineda.”

“Suhelda muidugi naabrite vahel tuleb ka keerulistel aegadel kasvõi selleks, et olude muutumisel oleks lihtsam,” nentis Paet. “Piirilepingute enamvähem üheaegseks ratifitseerimiseks mõlema riigi parlamendis läheb aga veel aega. Selleks on vaja tahet, aga mitte kõikvõimalikke lepingutesse mittepuutuvaid ettekäändeid. Praegune suhete pingestatus selle tahte teket aga ei toeta.”

“Arengut suhete atmosfääris näitaks seegi, kui mõne aja pärast oleks Eesti ja Vene välisministri kohtumiste või telefonikõnede järgses pressiteates vähemalt mingigi kattuv osa,” märkis Paet.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.