"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
ENNET: Esimese haiguspäeva hüvitis hoiab ära pika töövõimetuse (2)
11. aprill 2021
Albert Truuväärt

"Näiteks kui väikesepalgaline, kuid suure perega sanitar või hooldustöötaja võib tööpäevatasu kaotuse kartuses poolhaigena tööle minna, võib tema tervisest sõltuda ka rikkurist patsiendi nakatumine ja elu," rääkis psühhiaater Jüri Ennet.

“Suurenev haigushüvitis mõjutab tervisekäitumist ja seega kogu ühiskonna tervenemist. Meil on väga rikkaid inimesi, jõukaid ja omadega kenasti hakkama saav säästudega keskklass. Kuid on ka arvestatav hulk palgavaeseid, kes elavad palgapäevast palgapäevani,” selgitas Ennet, et just neile on esimese haiguspäeva hüvitamine eriti oluline.

“Kõik on kõigega seotud. Näiteks kui väikesepalgaline, kuid suure perega sanitar või hooldustöötaja võib tööpäevatasu kaotuse kartuses poolhaigena tööle minna, võib tema tervisest sõltuda ka rikkurist patsiendi nakatumine ja elu,” rääkis Ennet.

“Tallinna meede maksta toetust haiguslehele jäänud töötajaile ka esimese haiguspäeva eest on ülitähtis! Linnad ja vallad, kel eelarve lubab, võiksid pealinnast eeskuju võtta küll. Tuleks teadlikult püüda sinnapoole, et omavalitsuste rahakott seda võimaldaks,” on Ennet kindel.

“Haigena tööl käimine võib olla küll töökangelastegu, kuid hilisem süvenev töövõimetus võib sundida koju nädalaiks,” ütles Ennet lõpetuseks. 

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

tähelepanek
12. apr. 2021 19:38
Sotsiaalmaksu maksab teatavasti tööandja. Vahepeal on toimunud aga mitu varjatud sotsiaalmaksu tõusu. Esiteks oli töölepinguga töötajate tervisekontrolli tasumine töötervishoius. Teiseks on tööandjale pähe määritud kohustus tasuda töötaja osade haiguspäevade eest.
igati õige
11. apr. 2021 13:39
Toetada oma inimesi ja Tallinn üritab anda parima ja nii on õige. Samas oleme avameelsed Tallinnal võimalusi rohkem kui teistel sellised meie olud. Tallinn on tubli.