"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Lavrov telefonikõnest Liimetsaga: Eesti loobugu territoriaalnõuetest (2)
11. aprill 2021
Scanpix

Vene välisminister Sergei Lavrov ütles Eva-Maria Liimetsaga peetud telefonivestlust kommenteerides, et Eesti valitsusel tuleb loobuda territoriaalsetest nõudmistest Venemaale.

Vene välisministeerium kirjutab enda kodulehel, et Lavrov rääkis telefoni teel Eesti välisministri Eva-Maria Liimetsaga ning tõi välja punkti, millega Venemaa oleks nõus piirilepingut ratifitseerima. Ministeerium selgitas, et ministrid arutasid Eesti-Vene suhteid, vahetasid arvamusi aktuaalsetel teemadel riigisisesel ja rahvusvahelisel tasandil – sealhulgas ka Eesti staatust ÜRO Julgeolekunõukoga alalise liikmena aastatel 2020–2021.

Eesti-Vene piiri kohta ütles Lavrov, et Eestile on Venemaa positsiooni selgitatud.

“Piirileppe ratifitseerimiseks on meie riigis kohustuslik eeltingimus 2014. aastal piirilepingute allkirjastamisel saavutatud kokkuleppe täitmine Tallinna poolt. Ehk siis, et Tallinn ühemõtteliselt loobuks territoriaalsete pretensioonide esitamisest Venemaale, ilma igasuguste poliitiliste “lisadeta”,” vahendas Vene välisministeerium. “Venemaa tahaks näha naabritelt valmidust normaalseteks ja mittekonfliktseteks kahepoolseteks suheteks.”

Liimetsa tähelepanu juhiti ministeeriumi teatel ka massilise kodakondsusetuse säilitamise probleemile Eestis, venekeelse elanikkonna diskrimineerimisele, plaanile vene keel teabest välja pigistada, aktivistide tagakiusamisele ja ajaloo võltsimisele.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

huvitav küll
11. apr. 2021 10:32
Huvitav on see, et Eesti pole andnud piiriküsimust rahvusvahelisse kohtusse. Mida kardetakse?
teat kontaktid
11. apr. 2021 10:24
Teat kontaktid peavad naabrite vahel olema kuid vähemalt lähiajal erilist lähenemist loota ei maksa seega konsultatsioonid mis muud. Venemaale oluline nood viimased sada kilomeetrit Põhja Voogu ja täpselt sama ka Saksamaale seega laevastik turvama ei mingeid ektsesse.Kui Põhja Voog nr 2 paigas siis ootama Vesiniku Voog Esimene ja Vesiniku Voog Teine elik majandus käima Suur-Saksamaal Ühises Euroopas. Too sovettide igahaljas loosung Saksamaa teras ja Venemaa vili...