"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Soome väljub tasahaaval piirangutest (2)
13. aprill 2021
Scanpix

Soome valitsuse poolt 1. märtsil kehtestatud eriolukord tundub peagi ühele poole saavat. Valitsuse avalikustatud exit-plaani kohaselt asutakse koroonapiiranguid ja -soovitusi leevendama juba aprillis, juhul kui epideemia hetkeolukord ja vaktsineerimine jätkuvalt soodsas suunas arenevad.

Valitsus analüüsib koroonaolukorra arengut pidevalt. Kohe, kui eriolukorra meetmed pole enam hädavajalikud, neist loobutakse. „See võib õige pea juhtuda,“ ütles üks valitsuse allikas ajalehele Iltalehti. „Alanud nädala tundub ses osas igati suunda näitavat.“

Soomes diagnoositi ülemöödunud nädalal kokku 3 252 koroonajuhtu. Möödunud nädala numbreid pole veel ametlikult välja öeldud, kuid tendents on langustrendis. Vähem haigestumisi on nähtud juba kolme viimase nädala jooksul, kuid möödunudkevadiste näitajateni on veel pikk maa minna. Toonane tipp oli 14. nädalal, mil vahemikus 30. märtsist kuni 5. aprillini 2020 registreeriti Soomes 966 koroonajuhtu.

Alanud nädal restoranidele veel häid uudiseid ei too, kuid praeguste andmete kohaselt võivad restoranid uksed taasavada 19. aprillil. Ajalehele Iltalehti kommentaari andnud valitsuse allika sõnul restoranide avamist vaevalt edasi lükatakse: „Neljapäeval kaalub parlament valitsuse ettepanekut muuta nakkustõrjeseaduse seaduse paragrahve 58 a ja 58 b. Viimaste kohaselt avatakse restoranid 19. aprillil. Osades piirkondades lõppesid restoranide piirangud juba möödunud nädala neljapäeval.”

Toitlustusettevõtete lahtiolekuaja ja täituvuse piiranguid ei kaotata.

Valitsuse exit-plaani kohaselt naasevad põhikoolid ja gümnaasiumid kontaktõppe juurde aprillis. Kontaktõppe osas tehakse otsuseid piirkondlikult. Näiteks Helsingi koolides pöördutakse esmaspäevast alates kontaktõppe juurde tagasi viisil, et paralleelklassid viibivad kordamööda distantsõppel ja kontaktõppel. Sama mudelit rakendatakse gümnaasiumides ja ametikoolides aprilli keskpaigast alates.

Valitsuse exit-plaani ajakava kohaselt lõpevad ranged piirangud mais ning naastakse piirkondlike meetmete juurde. Piirangute kaotamisega võib alata laste ja noorte vabaõhutegevus rühmades, taasavatakse avalikud ja erakätes olevad asutused, sealhulgas raamatukogud ja muuseumid, ning lubatud on tööreisid Euroopa Liidu riikide piires.

Juunis kaotatakse piirkondlikke piiranguid järk-järgult, mis tähendab, et restoranide täituvuse ja lahtiolekuaegade piiranguid leevendatakse, alata võivad täiskasvanute välitingimustes toimuvad rühmategevused, samuti limiteeritud osalejate arvuga avalikud üritused.

Allikas: Iltalehti

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

kahtlustaja
13. apr. 2021 17:04
https://eestinen.fi/2021/04/astrazeneca-koroonavaktsiini-kahtlustatakse-helsingi-piirkonnas-kolme-ajutromboosi-pohjustamises-uks-inimene-suri/
ei mingit viirust väljast
13. apr. 2021 09:02
Põhiline ei mingit Egiptust ja tublid töömehed ja töönaised töötavad armsas Soomes ei mingit rähklemist üle lahe. U kraiinalsed siis edendavad oma majandust ise vähemalt löövad kogu bandjuugade ja kommunjakki saasta minema ja ei mingit viirust Soome. Nii saab suveks teat raamidesse.