“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
VIDEO! Homsest algab Tallinnas heakorrakuu (0)
14. aprill 2021

"Taaskasutus on Tallinna jaoks üks oluline teema strateegiaplaani "Tallinn 2035" raames - kui rohelisena ja kui puhtana me tahame linna näha," rääkis Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

 

Homsest algab Tallinnas heakorrakuu. Seekordne on juba kolmekümnes ning nagu tavapäraselt, on ka sel aastal linnas rohkem keskkonnaga seotud üritusi ja üleskutseid. Sellekevadise heakorrakuu tunnuslauseks on “Vastutus tuleviku ees”. Just sellest loosungist inspireeritud tegevustega on eesmärk panna inimesi kaasa mõtlema keskkonnahariduse ja ringmajanduse teemadel.

“Suur osa on muidugi prügi taaskasutusel ja mere hoidmisel. Mai alguses paneme jälle Tallinna Vanasadamas vette mereprügipüüduri Seabini, mis vaatab meie mere olukorda, milline prügistusaste on meil meres,” lausus ta.

Järgmisel esmaspäeval, 19.04 kell 12 saab Rannamäe teelt alguse tänavate kevadpesu. Klandorfi sõnul on plaan puhtaks teha kõik linna tänavad.

“Rannamäe teelt alustab 17-20 autot-pesijat, mis sõidavad oma marsruutidele. Ka linnaosadele me eraldame vahendeid, et nad saaksid oma väiksemaid tänavaid pesta, aga põhimagistraalid, kus liigub ühistransport, palju autosid ja inimesi, need ikkagi puhastab keskkonna- ja kommunaalamet,” lisas abilinnapea.

Uue ettevõtmisena korraldab linn 26. aprillist kuni 14. maini Tallinna prügijooksu ehk “ploggingu”. Tegemist on Rootsist alguse saanud keskkonnateadliku liikumistrendiga, kus tuleb endale sobivat rada läbides ära korjata ettejääv prügi. Maikuus on linnaosades tulemas ka ohtlike jäätmete kogumisringid, kus saab jäätmed turvaliselt ära anda. 
Korjeringid toimuvad 15.-16. ja 22-23. mail.

“Igas linnaosas on 7-9 peatuskohta kindlal ajal, kogumisauto peatub igas punktis kuni pool tundi. Igal aastal kevadeti ja sügiseti kogumisringide käigus antakse inimeste poolt üle täiesti märkimisväärsed kogused,” lausus Tallinna Jäätmekeskuse juhataja Kristjan Mark.

Heakorrakuu raames toimuvad ka e-seminarid, kus teemadeks kliimamuutus, inimeste keskkonnateadlikkus ja Tallinna püüdlus saada roheliseks pealinnaks. Heakorrakuu eesmärk on propageerida ka toidujäätmete vähendamist. Samuti kutsub linn eelkõige just enda töötajaid vabanema digiprügist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.