"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Tallinn toetab keskkonnahariduslikke projekte 27 000 euroga (0)
15. aprill 2021
Mats Õun

"Tallinn on oma arengustrateegias 2035 seadnud üheks rohepöörde eesmärgiks, et iga linlane elab keskkonda hoides ja iga põlvkond vastutab oma lastele hea elukeskkonna loomise ja hoidmise eest," rääkis abilinnapea Kalle Klandorf.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet toetab linna mittetulundustegevuse toetuse andmise korra alusel keskkonnaalaseid tegevusi. Käesoleval aastal viiakse ellu kümme keskkonnahariduslikku projekti, mida linn toetab kokku 27 000 euroga.

“Tallinn on oma arengustrateegias 2035 seadnud üheks rohepöörde eesmärgiks, et iga linlane elab keskkonda hoides ja iga põlvkond vastutab oma lastele hea elukeskkonna loomise ja hoidmise eest. Et seda eesmärki saavutada, on vaja järjepidevalt ja elukestvalt tegeleda keskkonnaharidusega,” rääkis Klandorf. “Peame oluliseks toetada mitmesuguste keskkonnateadlike tegevuste läbiviimist eri vanuse- ja sihtgruppidele, kusjuures fookuses on teemad alates looduse tundmaõppimisest kuni kliimamuutuste, säästliku käitumise ja tarbimiseni välja. Märkimisväärselt on suurenenud toetuseks eraldatud summa – eelmise aastaga võrreldes koguni 11 000 euro võrra.” 

Elamine keskkonda hoides

Toetatud projektide hulgas on nii keskkonnateemalisi huviringe kui ka mitmeid teisi ettevõtmisi, näiteks ringmajanduse perepäevad Energia Avastuskeskuses ja nüüd juba üle Eesti tuntud Looduse Omnibussi loodusretked. Sügisel on Eesti Arhitektide Liidu 100. aastapäeva puhul linnaruumi oodata kliimateemalisi installatsioone, mis juhivad inimeste tähelepanu keskkonnaprobleemidele. 

MTÜ Loodusring korraldab Tallinna õpilastele linnulauluhommikuid koolide ja lasteaedade lähedal asuvates parkides. Harrastusornitoloog Peep Veedla juhendamisel toimuvatel linnulauluhommikutel pööratakse tähelepanu nii lindude laulule ja välimusele kui ka ümbritsevale loodusele. Nõmme Loodusmaja elavnurgas saavad huvilised sõbrustada lemmikloomadega ja koguda teadmisi nende pidamisest. 

MTÜ Lasnaidee projekt aiandusteraapiast pakub mõnusat pingevaba tegevust kogukonnaaedades koos terviseteraapia tegevusjuhendajatega. Käe saavad mulda pista ka need inimesed, kellel seal oma peenart ei ole, kuid kes tunnevad rõõmu taimedega tegelemisest. Koos Tallinna Ehituskooli õpilastega aga saab tutvuda uue tarbeaia rajamise ja sinna valitud taimeliikidega. 

Koolinoortele suunatud projektide toetamine

Toetatakse ka koolinoortele suunatud projekte, mida viivad läbi MTÜ Tallinna Linnuklubi ja MTÜ Peace Child. Linnuklubi projektis “Loodushariduslikud õppepäevad Tallinna õpilastele 2021” plaanitakse läbi viia linnuõppepäevi Paljassaarel, linnuviktoriin ja talvine veelinnuloendus. Peace Child’i projekti “Säästlikkus kui elustiil” eesmärgiks on suurenda inimeste teadlikkust jätkusuutlikust elustiilist ja muuta tarbimisharjumusi nii koolis kui ka kodus, lähtudes põhimõttest, et iga üksikisik saab muuta planeedi elukäiku.

Keskkonnavaldkonna mittetulundustegevusi on toetatud alates aastast 2012, toetust on saanud juba pea 80 projekti. Viimastel aastatel on linn keskkonnahariduslike projektide toetuseks eraldatud summat pidevalt suurendanud: 2019. aastal oli see 12 000 eurot, 2020. aastal 16 000 eurot ja sel aastal 27 000 eurot. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.