"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Täna õhtul "Siin Tallinnast": kas võimalikud vaktsiinipassid hakkavad inimesi jagama esimese- ja teisejärgulisteks? (5)
15. aprill 2021

Kanal 11 saates "Siin Tallinn" algusega täna kell 21.30 uurib saatejuht Neeme Raud uurib, kas võimalikud vaktsiinipassid hakkavad inimesi jagama esimese- ja teisejärgulisteks - vaktsiiniga ja vaktsiinita. Abilinnapea Aivar Riisalu ja Tallinki juht Paavo Nõgene arutlevad, kas Tallinn on uueks avanemiseks valmis või tuleb hakata vahepeal koondatute asemele esmalt uut tööjõudu leidma.

Kui koroonapiirangud lõdvenevad ja maailm avaneb taas, tuleb ehk hakata tõestama ka oma vaktsineeritust. Eestis võib vaktsineerimist kinnitava kood-passi telefoni saada juba aprilli lõpuks. Euroopa rohelise digitõendi õigusraamistik saab paika ehk jaanipäevaks. Samas uus murekoht: kas võimalikud vaktsiinipassid hakkavad inimesi jagama esimese- ja teisejärgulisteks – vaktsiiniga ja vaktsiinita? Otseintervjuu Brüsselist – Henrik Hololei, EK liikuvuse ja transpordi peadirektoraadi peadirektoriga. Stuudios Eesti vaktsiinipassi arendava tehnoloogiafirma Guardtime’i meditsiinijuht Ain Aaviksoo. 

Kas Tallinn on uueks avanemiseks valmis või tuleb hakata vahepeal koondatute asemele esmalt uut tööjõudu leidma? Söögikohad on kohapeal einestamiseks seni küll suletud, kuid köökides käib kibe töö. Millal võiksid välisturistid Tallinna tagasi jõuda? 

Stuudios abilinnapea Aivar Riisalu ja Tallinki juht Paavo Nõgene.

Mitu kuulsat külalist jõudis piirangutele vaatamata Tallinna: viis Peter Paul Rubensi- , viis Van Dycki- jt tähtnimede hinnalisi maale Kadrioru lossi kunstimuuseumisse. Kui muuseumid taas avatakse, ootab Tallinnas ees kuum kunstisuvi. Õhtuvestlus Eesti kunstimuuseumi peadirektori Sirje Helmega.

 

 

Kommentaarid (5)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

selgitaja
15. apr. 2021 21:42
https://tervis.postimees.ee/7224547/koigest-mida-oled-tahtnud-koroonaviiruse-ja-haiguse-kohta-kusida
juba olemas
15. apr. 2021 20:35
Nendel, kes käivad oma eriala või muu tegevuse tõttu vaktsineerimas, neil on kollane pass juba ammu olemas. Seal pole mitte sõnagi eesti keeles, vaid prantsuse, inglise ja ladina keeles.
Vaktsiinipass (sertifikaat) pole midagi uut
15. apr. 2021 20:03
Vaktsiinipassid on olnud ammust aega. Teatud Aafrika riikidesse, Austraaliase ei lastagi kui pole ettenäidata nõutud ja kehtivaid vaktineerimisi.
kööga
15. apr. 2021 16:16
https://lounaeestlane.ee/arvamus-koroonaga-seoses-tuleb-pettus-pettuse-otsa/
prügikoll
15. apr. 2021 15:53
https://www.ohtuleht.ee/1031377/astrazeneca-mainekatastroof-miks-tuurib-maailma-paastma-pidanud-vaktsiin-ajaloo-prugikasti