“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Soosaar loobus kaheksa miljoni eurosest hagist Pärnu linna vastu (0)
16. aprill 2021
Scanpix

"Võtsime kohtuasja tagasi kahel põhjusel: esiteks ei pea me õigeks avaliku raha raiskamist kohtupidamise peale ja pikk kohtuasi blokeeriks Läänemere kunstisadama ehitamist," selgitas Uue kunsti muuseumi ja kunstisadama eestvedaja Mark Soosaar.

Soosaar võttis tagasi Tallinna halduskohtusse Pärnu linna vastu esitatud ligemale kaheksa miljoni eurose hagi, millega nõuti muuseumile õigusvastaste otsuste  tagajärjel tekitatud kahju hüvitamist, kirjutab Pärnu Postimees.

Teiseks peab muuseum Soosaare sõnutsi oluliseks usalduse taastamist linnaga. “See on nagu kont kurgus mõlemale poolele.”

Soosaar loodab, et linn suudab nüüd UKM-i võtta taas usaldusväärse partnerina.

“Uut hagi ei tule. Kui Pärnu linn ei lase meil ehitada, siis me ei saa ka vägisi esmase õiguskaitse varjus ehitada,” lausus Soosaar.

Pärnu linnavolikogu esimees  Andrei Korobeinik kinnitas, et on hagi tagasi võtmisest teadlik. Tema sõnade kohaselt hindas ta hagi perspektiivi varemgi tagasihoidlikuks. Sellest olulisem on Korobeiniku sõnutsi aga fakt, et hagi kohtusse üldse esitati.

“Koostöö ja partnerluse mõttes on see problemaatiline. See on olnud meile valus õppetund,” nentis ta.

“Suhtun Marki lugupidamisega, aga mul ei ole kahjuks sellise partneri vastu usaldust,” vastas Korobeinik ja lisas, et Soosaare tegevust  UKM-is peab linn tähtsaks.

“Linn on muuseumi aidanud ja tuleb appi ka edaspidi, sest mõistame, et praegu on muuseumile keerulised ajad, ja soovime, et UKM jätkaks tegevust kesklinnas.”

Korobeinik tõdes, et Läänemere kunstisadama projekt on talle sümpaatne, kuid esmalt on vaja jõuda selgusele, kuidas saab toimuma edasine suhtlus linnaga selle projekti raames.

Linnavolinik Kalev Kaljuste esitas neljapäevasele linnavolikogu istungile eelnõu, mille sisuks oli teha linnavalitsusele ülesandeks valmistada ette vajalik  dokumentatsioon hoonestusõiguse seadmiseks Lai 2 kinnistule, et sinna Läänemere kunstisadam ehitada ja  seda edaspidi hallata. Sellele volinike enamus toetust ei andnud.

Detsembri alguses ütles Pärnu linnapea Romek Kosenkranius, et ei pea linna vastu esitatud nõuet õigeks. Halduskohtusse esitatud kaebuses nõudis UKM kahe linnavolikogu otsuse tühistamist. Neist esimene puudutas volikogu 12. novembri otsust keelata linnavalitsusel Läänemere kunstisadama projekteerimiseks ja ehitamiseks lisakohustusi võtta ja tagatisi anda, teine aga otsust, millega arvati linnaeelarves Läänemere kunstisadama tarvis 535 000 eurot kassajääki.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.