“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
VIDEO! Tallinna koolilastel algab tegus koolivaheaeg (0)
16. aprill 2021
Albert Truuväärt/ Pilt on illustreeriv

Esmaspäeval algab kauaoodatud koolivaheaeg. Õpilased on mitu kuud koduõppe rutiinis olnud ning vaimselt kurnatud. Just seetõttu on Tallinna Haridusamet oma veebilehele koondanud ülevaate vaheajal toimuvatest üritustest ja tegevustest nii veebis, kui õues.

Nädalasest pausist koolitöös tuleks võtta maksimum, et vaimu värskendada ning igapäevarutiinist välja tulla. Tallinnas on mitmeid spordiklubisid, muuseume ja noortekeskusi, kes pakuvad lastele ja noortele sisukaid vaba aja veetmise viise.

“Meil on terve rida igasuguseid tegevusi lastele ja noortele koolivaheajaks ja mitte ainult, vaid juba sellest nädalavahetusest alates!” lausus abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Pakutakse nii videotreeninguid, keeletunde, mänge kui virtuaaltuure. Näiteks on võimalik läbi veebi ööpäevaringselt külastada Botaanikaaeda. Toimub ka mitmeid orienteerumismänge linnas nagu Linnamuuseumi korraldatud mängud “leia lõvi” või “Tallinna legendid ja tõsielu”.

“Tallinna linnamuuseumil on päris mitu filiaali ja me oleme kõik sellel erilisel koolivaheajal otsustanud panustada orienteerumismängudele, mida saab mängida mobiiliäpi abil,” selgitas Tallinna Linnamuuseumi õppedisainer Aet Laast. “Linnaruumis saab ise avastada ja leida, seda võib teha nii perega, sõpradega, kui ka üksi.”

Mäng “Leia Lõvi” pakkus põnevust juba eelmisel koolivaheajalgi.

“Just eelmisel koolivaheajal käisime koos perega seda lõvimängu mängimas,” rääkis lapsevanem Piret. “Kodulehel oli kirjas, et maksimum aeg läbimiseks on 1,5h ja mõtlesime, et teeme nii kaua kui lapsed jaksavad aga nad tegid väga ilusti kogu mängu kaasa ja me jäime väga rahule.”

Hariduslikku sisu pakub ka Miiamilla lastemuuseum Kadriorus, kus on võimalik roheliste e-reedete läbi silma peal hoida aiandusnippidel, loodusmaterjalidest meisterdamisel ning taimetarkustel.

“Lisaks sellele on meil kodulehel suur veebikarusell” ütles Miiamilla lastemuuseumi juhataja kohusetäitja Jane Meresmaa-Roos. “Meil on seal olemas raadioteatrid, kuuldemäng, meisterdamisi ja muid mänge. Tegevusi jagub terveks koolivaheajaks ja ilmselt rohkem veel.”

Lisainfot toimuvate ürituste kohta on koondatud Haridusameti noorteinfo veebilehele. Sealt leiab iga tegevuse toimumisaja- ja koha, sihtrühma ja piletiinformatsiooni.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.