“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
LIINA KERSNA: Kutsun kõiki üles veetma vaheaja Eestis, et koroonaviirust Eestisse ei toodaks (0)
18. aprill 2021
Mats Õun

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna soovitab uute viirustüvede impordi vältimiseks koolivaheaeg Eestis veeta. "Koroonaviiruse tõttu kehtestatud distantsõppeperiood on olnud katsumusterohke ning hingetõmbehetk kulub kõigile õpilastele kindlasti ära," ütles Kersna. 

“Elu on näidanud, et peale vaheaega on nakatumisnäitajad tõusnud, seepärast palun koolivaheajal erilist tähelepanu pöörata enda ja oma lähedaste ohutusele. Samuti kutsun kõiki üles veetma vaheaja Eestis, et koroonaviirust, sealhulgas koroonaviiruse uusi tüvesid, Eestisse ei toodaks. Väljas on juba kaunis kevad, mis annab hea võimaluse minna õue ja nautida tegevusi vabas õhus,” sõnas Kersna.

Esmaspäeval algaval koolivaheajal ei tohi unustada ettevaatlikkust: ka puhates tuleb vältida kambakesi kogunemisi, tegutseda hajutatult ja võimalusel õues, hoida distantsi ning kanda avalikes kohtades maski. Eriti oluline on olla ettevaatlik suheldes riskirühmadega, kelle vaktsineerimine on alles pooleli. Nakatumisnäitajad on küll langenud, ent haiglates on endiselt palju koroonapatsiente.

Vaheaja sisustamiseks pakub eraldi programmi ka haridus- ja teadusministeerium koostöös Teeviida ning haridus- ja noorteametiga. Noortesaadete programm läheb eetrisse esmaspäeval ja neljapäeval.

Erinevad tegevused toimuvad ka Teeviida portaalis, kus need on koondatud teemaviite alla #sisukasvaheaeg.

Sel nädala toimus ka noortele suunatud pressikonverents, kus noored said küsimusi esitada nii Kersnale, tervise- ja tööminister Tanel Kiigele, sotsiaalkaitseminister Signe Riisalole kui ka terviseameti peadirektori asetäitjale Mari-Anne Härmale.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.