"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Vaktsineerimistempot tõstetakse iga hinnaga (1)
19. aprill 2021
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

Lätis otsustati vaktsineerimise tempo tõstmiseks lubada nädalavahetusel kaitsesüst saada kõigil, kes soovivad.

Aktuaalse Kaamera teatel ei võetud varem jutule nooremaid kui 60 ning peale vanemate inimeste vaktsineeriti vaid riskirühmi. Sõnumit peetakse märgiliseks, sest nüüd on ka Läti astunud nende riikide perre, kes üritavad mitte aega raisata ja püüavad iga hinnaga kõiki kiiresti vaktsineerida. Ka laiemalt iseloomustab Euroopat püüd iga hinnaga vaktsineerimise tempot tõsta, sest näiteks Soome on teatanud soovist sõlmida kokkulepped Venemaaga Sputnik V vaktsiini ostmiseks.

Samamoodi valmistub Sputnik V tarneteks Austria, aga ka Saksamaa. Esimesena jõuavad partiid ilmselt Baieri liidumaale, mille juht Markus Soder on seda ostu jõuliselt toetanud. Üsna ilmselt asutakse Euroopas järjest enam viljelema poliitikat, kus iga riigi juht võitleb oma rahva vaktsineerimise eest ja ei vali vahendeid.

Euroliidu juhtorganite soovitustest ja arvamustest hoolitakse üha vähem. Mingist EL-i ühispoliitikast ei saa enam rääkida. Tõenäoliselt läheb samamoodi reisimisega – iga riik püüab omaette võimalikult palju saavutada, sõlmides enda vaktsineerimistõendi tunnustamise kokkuleppeid teistega.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

märkaja
19. apr. 2021 18:29
Ülekaaluline.