"Tulevikku vaadates tuleks vähemalt kodutarbijad börsipõhisest süsteemist välja suunata. Ainult nii on võimalik kliimaeesmärke tulevikus täitma hakata."

Alar Konist, TalTechi energiatehnoloogia professor
VIDEO JA FOTOD! Heakorrakuule andis hoogu esmaspäevane suur pesupäev (0)
20. aprill 2021
Ilja Matusihis

"Tallinna tänavate puhastamisega talvisest puistematerjalist alustati juba märtsis, kohe kui ilmaolud võimaldasid. Praeguseks on enamikul peatänavatel esmane kevadkoristus tehtud ja saame alustada tänavate pesuga üle linna," rääkis abilinnapea Kalle Klandorf.

30. korda toimuvale heakorrakuule andis hoogu esmaspäevane linnatänavate pesupäev, mis on avalöögiks suuremahulisele kevadisele tänavapesule talvetolmust puhtaks saanud tänavatel – esmaspäeva keskpäeval startis Rannamäe teel 17 koristusmasinat.

Vaata galeriid (20)

“Puhastustöödel on iga päev keskmiselt 36 tänavapuhastusmasinat ning 26 käsitööbrigaadi kokku 51 heakorratöötajaga. Ülelinnalise linnapesupäevaga soovime esile tõsta ja tunnustada inimesi, kes näevad igapäevaselt vaeva puhtama linnakeskkonna tagamiseks,” märkis ta.

Tänavapesu autode marsruut algas Rannamäe teelt ning liikus edasi Mere puiesteele, Narva maanteele, Pronksi ja Liivalaia tänavatele. Masinad läbisid veel mitmeid tänavaid Kesklinnas, Põhja-Tallinnas, Mustamäel ja teistes linnaosades.

Linnapesupäeval osalesid Tallinna keskkonna-ja kommunaalameti lepingulised hoolduspartnerid AS Eesti Keskkonnateenused, Tänavapuhastuse AS ja Tallinna Kommunaalteenused OÜ, samuti asutuse Kadrioru Park puhastusüksus. Ühtekokku saadeti linnapesupäeval teele 17 masinat, sealhulgas 14 pesurit ja kolm imurit.

Esmane kevadpuhastus on tehtud hinnanguliselt 80-protsendil peatänavatel, kõnni- ja jalgrattateedelt on koristatud graniitsõelmed. Pühkmeid on kokku kogutud üle 2485 tonni, tänavate pesuks ja imurite eelniisutuseks on kulunud üle 3930 kuupmeetri vett.

Kevadpuhastus hõlmab talviste puistematerjalide ja muu prahi koristust ja äravedu sõidu-, kõnni- ja jalgrattateedelt, parklatest, ühissõidukite peatustest ja mujalt ning survepesu teedel, peatuste ootealadel. Järgmiseks keskendutakse käsitsi tehtavatele koristustöödele neis kohtades, kus puhastustehnikaga ligi ei pääse, näiteks valgusfooride ümbrused ja ülekäigurajad.

Linnaosade kõrvaltänavatel on kevadkoristus tehtud 60-protsendil sõiduteedel ja 82-protsendil kõnni- ja pargiteedel, linnaosade lepingupartnerid sõidu-ja kõnniteedelt kokku kogunud 700 tonni pühkmeid. Alustatud on ka haljasalade korrastamist. Kinnistuomanike ülesandeks on graniitsõelmete koristamine kinnistuga külgnevatel kõnniteedel, mis ühtlasi väheneb tolmu kandumist linnakeskkonda.

Tallinna 30. heakorrakuu algas 15. aprillil ja kestab Tallinna päevani 15. mail. Kevadpuhastus peab olema lõpetatud hiljemalt 30. aprilliks. Alates maikuust jätkatakse regulaarset tänavate pesu ja puhastamist vastavalt sõlmitud lepingutele suviste hooldusnõuete alusel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.