“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
VIDEO: Kristiines rajatakse ohtliku vedelkütusehoidla asemele uus roheala (0)
21. aprill 2021

"See ei olnud veel lekkimas, aga kuna tegemist oli nii vana ja aastaid näinud ehitisega, siis oli mõistlik see maja siit likvideerida," ütles AS Tallinna Soojus juhataja Rainer Vakra.

Nõukogude ajal Kristiinesse Haraka 7A kinnistule rajatud vana katlamaja koos korstna ja kütusehoidlaga seisis aastaid kasutuseta ning ähvardas lekkima hakata. AS Tallinna Soojus leidis, et hoone tuleb kõrvaldada ja tänaseks on lammutustöödega ühele poole jõutud.

“See ei olnud veel lekkimas, aga kuna tegemist oli nii vana ja aastaid näinud ehitisega, siis oli mõistlik see maja siit likvideerida,” ütles Vakra.

Nüüd ongi siin Haraka tänav 7A aadressil täiesti tühi plats ning kipub tekkima küsimus – mis siia asemele võiks tekkida? “Lastele võiks midagi teha. Siin käivad kohalikud lapsed ja neile võiks mänguväljaku teha,” arvas Kristiine elanik ja kõrval koomimajas töötav Aleksandr.

See 1400-ruudune kinnistu asub kooli ja lastaeia vahelisel alal. Kommunaalamet, linnaosavalitsus ja Tallinna Soojus leppisid kokku, et sellest kinnistust saab roheline ilus ala, mis on avatud kõigile elanikele.

“Meie ühine soov on, et see kinnistu saaks olema elanikele avatud. Soovime kujundada siia roheala ja miks mitte istudata siia palju puid. Seda selleks, et arendada, hoida ja väärtustada aina rohkem Kristiine rohelust,” sõnas Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

“Juunikuus juba on siin haljastatud, muru siin juba vaikselt kasvab. Kas siia hiljem tulevad marjapõõsad, pirni- või õunapuud – see on arutluse all. Kõige tähtsam on see, et pilvelõhkujat, tornelamut või midagi sellist, mis elanikke siin häiriks või liikluskoormust tõstaks, ei tule,” lisas Vakra.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.