"Kõige rohkem ohustame eesti keelt me ise."

Ivo Linna
Kas Kobin sai vaid "noomituse"? (0)
26. aprill 2021
Albert Truuväärt

President Kersti Kaljulaidi otsusega võetakse kasulaste väärkohtlemises süüdi mõistetud Malle Kobinilt talle 2014. aastal antud Eesti Punase Risti IV klassi teenetemärk.

See tuleb tagastada presidendi kantseleile. Kobinile arvati süüks kuritegude toimepanemist viie 9-17-aastase kasulapse suhtes. Talle heideti ette nende korduvat käe ja jalaga löömist ning nende eri ruumidesse sulgemist viiest minutist kuni mitme päevani. Samuti süüdistati teda ebaseadusliku vabaduse võtmise paragrahvi alusel: ta oli sundinud lapsi karistusena seisma 12 tundi või kauemgi ühe koha peal.


Kuigi Riigikohtu otsusest on möödas mitu nädalat, ei vaibu arutelud, kui õiglaseks võib karistust pidada. Nimelt peab Kobin karistust reaalselt kandma kuus kuud. Teisalt mõistis esimese astme kohus talle hoopis teise kaalukategooria karistuse ehk reaalselt neljaks aastaks ja kuueks kuuks vanglasse. Ringkonnakohus lühendas tegeliku vanglaaja poole aastani ja ülejäänu jääb tingimisi. Oma “praktikat” süüdimõistetu poole aasta pärast ehk üsna kerge pääsemise järel jätkata siiski ei saa. Kannatanuid kaitsnud advokaadi Silver Reinsaare sõnul on lapsed juba ammu teistes hooldusperedes.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.