"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
VIDEO! Linnapea tegi ettepaneku leevendada piiranguid alates 2. maist (0)
27. aprill 2021
Mihhail Kõlvart. Foto: Mats Õun

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart tegi peaministrile ettepaneku leevendada koroonapiiranguid alates 2.maist. Põhjuseks see, et religioossed inimesed saaksid tähistada ülestõusmispüha traditsioonide kohaselt.

Linnapea saatis peaminister Kaja Kallasele kirja, milles palub kaaluda piirangute leevendamist päev varem. Kristlaste jaoks algab nädal pühapäevaga ning pealegi langeb tänavu 2. maile õigeusu ülestõusmispüha. Sama palvega on valitsuse poole pöördunud ka Eesti Kirikute Nõukogu.

“Praeguses olukorras on väga palju inimesi, kes vajavad vaimset tuge ning kirik suudab seda pakkuda,” ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. “Seega minu arvates oleks see väga õige signaal paljudele inimestele, mis võtaks maha pingeid ning tooks positiivseid emotsioone.”

30% Eestis elavatest inimestest peavad omaks mingisugust usku, 16% neist peavad omaks õigeusku. Just õigeusu kirikukalendri järgi peetakse 2.mail aasta üht suurimat usupüha- ülestõusmispühasid.

“Kui kõike saaks pidada nii nagu tavaliselt siis teenistus algaks juba keskööl ja õues toimuks küünaldega ristikäik,” rääkis traditsioonidest Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku peavikaar Mattias Palli. “Seejärel toimub kiriku ukse ees teenistuse algus ning kuulutatakse Kristuse ülestõusmist, siis tullakse sisse ning toimub pikk öine teenistus millele järgneb liturgia ehk armulaua teenistus.”

Isa Mattias loodab, et valitsus annab neile võimaluse traditsioone austada. Linnapea lisab, et muutus puudutab vaid ühte päeva kuid see annaks ühese sõnumi hoolivusest ning mõistmist kõigi ühiskonnaliikmete vastu.

“Jumalateenistused on lubatud alates 3.maist, seega jutt on vaid ühest päevast,” lisas Kõlvart. “Meeles tuleb pidada, et kõik kehtestatud piirangud peavad olema täidetud. Kiriku kogukonnad on näidanud, et nad saavad sellega hakkama.”

Praeguse leevenduskava järgi võib avalikke jumalateenistusi pidada alates esmaspäevast, tingimuseks 25 protsendiline täituvuse piirang. Õhtuks tuli paraku välja, et valitsus siiski õigeusklikele vastu ei tule.


Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.