"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Politsei- ja Piirivalveameti ööpäeva sündmused Tallinnas ja Harjumaal (0)
30. aprill 2021
Foto: Ilja Matusihis

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 103 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine ja 68 varavastast kuritegude, sealhulgas 53 vargust (eluruumidest kolm, sõidukist üks). Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati kaheksa, narkojoobes sõidukijuhte üks. Eestist saadeti välja kaks inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

29. aprillil teatati, et Lasnamäel Vikerlase tänaval kaupluses lõi seni tuvastamata mees 61-aastast meest. Lööja lahkus enne politsei saabumist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

29. aprillil teatati, et Kesklinnas Valli tänaval ründas 19-aastane neiu 24-aastast naist. Politseinikud pidasid ründaja kinni.

Kelmused

Käesoleva aasta aprillis tutvus 31-aastane mees Tinderis naisega, kes mõne nädalase suhtluse järgi soovitas enda tuttavat maaklerit, kes aitab temal ja tema tuttavatel teenida raha kauplemisplatvormidel. Soovitatud maakler lõi mehele ebaõige ettekujutuse tegelikest asjaoludest, lubades võimalust kaubelda aktsiabörsil maakleri vahendusel. Mees tegi kaardimakseid krüptoraha vahendusfirma Binance kaudu kogusummas 10 470 eurot, kuid tegelikult rahalisi vahendeid välja võtta ei saa ning mehelt nõuti juurdemakseid erinevatel ettekäänetel.

19. aprillil helistas 62-aastasele naisele naine, kes pakkus võimalust kaubelda aktsiaturgudel finantsanalüütiku vahendusel. Helistaja abiga registreeris kannatanu end fastrading.com kauplemisplatvormile ning teostas enda Swedbank kontolt kaardimakse summas 250 eurot ning sai paroolid kauplemisplatvormile sisenemiseks. Kui kannatanu soovis enda raha platvormilt kätte saada, siis 22. aprillil võttis temaga ühendust kauplemisplatvormi teine analüütik, kes palus naise arvutile kaugjuurdepääsu ning vormistas tema nimele kiirlaenud summas 500 eurot. Tänu sugulase sekkumisele, kes lülitas interneti kannatanu arvutist välja, ei õnnestunud kelmidel kiirlaenud üle kanda ning see raha tagastati. Kelmusega tekitatud kahju 250 eurot.

29. aprillil alustati menetlus juhtumis, kus 49-aastasele naisele helistati numbrilt 6151167, tutvustati end Swedbanki töötajana ja väideti, et keegi üritab varastada raha tema pangakontolt. Selel tõkestamiseks paluti sisestada kannatanul oma PIN-kood, et nad saaksid panna kaitseprogrammi. Teataja sed tegigi, kuid veidi hiljem avastas, et tema kontolt on kadunud 1300 eurot.

29. aprillil alustati menetlus juhtumis, kus 55-aastasele naisele helistas numbrilt +3727843404 talle tundmatu meesterahvas, kes rääkis vene keeles. Ta esitles end pangatöötajana ja teatas, et naise arvelt on tehtud kahtlane makse ja et temaga võtab ühendust SEB panga töötaja. Hiljem helistas naisele numbrilt +3726402240 tundmatu meesterahvas, kes esitas ennast SEB panga töötajana ja teatas, et nad blokeerisid antud kahtlase tehingu, kuid pangaarvele on vaja panna lisakaitse. Helistaja küsis naise kasutajatunnust, mille ta ka ütles. Meesterahvas ütles, et arvele on vaja siseneda läbi Smart-ID ning palus naisel sisselogimise kinnitada. Peale seda teatati, et uuendused on tulekul ning hiljem helistatakse tagasi. Peale seda kui kannatanu kontrollis pangaautomatis oma arvet, avastas, et arvelt on varastatud umbes 1500 eurot.

Juhtumid piiril

29. apriilil viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talitus koostöös operatiivteenistusega, Ida-Harju politseijaoskonna, Lääne-Harju politseijaoskonna, Kesklinna politseijaoskonna ametnikega ning abipolitseinikega läbi politseioperatsiooni Tallinnas Masina tänaval asuva hosteli kontrollimiseks. Kokku kontrolliti 16 isikut, ühele Eesti Vabariigi kodanikule oli kohaldatud käitumiskontroll ning tuvastati kolm ebaseaduslikult riigis viibivat isikut. Kaks Moldova Vabariigi kodanikku paigutati kinnipidamiskeskusesse ja ühelt Moldova Vabariigi kodanikult võeti dokument hoiule ning ta kutsuti järgmiseks päevaks menetlustoiminguteks jaoskonda.

29. aprillil viis Põhja prefektuuri ametnik läbi illegaalimenetluse 1987., 1983., 1985., ja 1971. aastal sündinud Ukraina kodanike suhtes. Mehed töötasid Eestis ebaseaduslikult. PPA lõpetas ennetähtaegselt nende viisavaba lubatud viibimisaja ja lühendas seda ühekordselt. Mehed võeti riigis ebaseaduslikult viibivatena arvele ja neile koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul, lisaks kohaldati ajutised sissesõidukeelud.

29. aprillil viis Põhja prefektuuri ametnik läbi illegaalimenetluse 1988. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodaniku suhtes, kes jättis kaupluses tahtlikult kauba eest tasumata, pannes sellega toime varavastase süüteo vaheväärtusliku asja vastu. Mehe lubatud viibimisaeg lõpetati ennetähtaegselt ning talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldati kuueks kuuks sissesõidukeeld.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.