"Kõige rohkem ohustame eesti keelt me ise."

Ivo Linna
FOTOD! Täna toimub Salme Kultuurikeskuses doonoripäev (2)
03. mai 2021
Doonoriks saab tulla täisealine kuni 60-aastane terve, puhanud ja söönud inimene, kelle kehakaal on üle 50 kilogrammi ning kes omab Eesti kodakondsust või on elanud Eestis elamisloa alusel vähemalt kolm viimast kuud. Foto: Ilja Matusihis

“Ka pandeemia ajal on verevajadus haiglates väga kõrge. Kutsun põhjatallinlasi kaaskodanikke aitama. Need 450 milliliitrit verd, mida loovutajalt kogutakse, on elupäästvaks doosiks kuni kolmele patsiendile,” ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid.

Vaata galeriid (14)

Regionaalhaigla verekeskus ootab terveid ja haigussümptomiteta pealinlasi doonoripäevale, mis toimub Tallinnas Salme Kultuurikeskuses täna, 3. mail kell 12-16 .  

“Kui muidu on teatrimajad kinni, siis elupäästjatele on vähemalt Salme Kultuurikeskuse fuajee avatud. Palume kõigil aeg broneerida www.verekeskus.ee et tagada hajutatavus ja turvalist palju abivajajaid aidata,” ütles verekeskuse turundusspetsialist Maria Pihlak.

Doonoriks saab tulla täisealine kuni 60-aastane terve, puhanud ja söönud inimene, kelle kehakaal on üle 50 kilogrammi ning kes omab Eesti kodakondsust või on elanud Eestis elamisloa alusel vähemalt kolm viimast kuud. Vereloovutusele oodatakse ainult terveid doonoreid, kellel puuduvad igasugused haigustunnused. Soovitame vereloovutamise edasi lükata neil, kes tunnevad end ebakindlalt või kahtlevad oma tervises.

Verekeskus tuletab inimestele meelde, et koroonaviiruse tõttu on veredoonoritele seatud teatud piirangud. Esmaseks nõudeks on see, et doonor ei tohi olla kokku puutunud COVID-19 positiivsega. Kui inimene on käinud reisil või olnud lähikontaktis koroonapositiivse inimesega, tuleb enne verekeskuse külastamist kaks nädalat oma tervist jälgida. Verd on lubatud loovutada juhul, kui doonoril ei ole 14 päeva jooksul haigustunnuseid ilmnenud. Kui inimene on Covid-19 läbi põdenud ja terve, võib verd loovutada 14 päeva pärast negatiivset RNA testi või 28 päeva pärast sümptomite kadumist. Juhul, kui pärast vereloovutamist ilmnevad haigustunnused, tuleb anda sellest koheselt verekeskusele teada kas telefoni või e-posti teel.

Doonoriks tulles peab arvestama ligi 40 minutiga, millest vere loovutamine kestab 5-10 minutit. Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

paraku
3. mai 2021 16:12
Maskile vaatamata on doonor äratuntav ja see välistab sellisel üritusel osalemise.
nüanss
1. mai 2021 12:52
Selline üritus on mõeldud eelkõige ajakirjanike jaoks.