"Kõige rohkem ohustame eesti keelt me ise."

Ivo Linna
Kiik: valdav osa riskirühmasid ja eakaid on vaktsineeritud (1)
03. mai 2021
Töö- ja terviseminister Tanel Kiik pressikonverentsil. Foto autor: Mats Õun

“Viimasel kahel nädalal vaktsineeritute arv kasvanud kümme korda kiiremini kui nakatunute arv. Valdav osa riskirühmasid ja eakaid on vaktsineeritud. See number kasvab iga päevaga,” märkis tervise- ja tööminister Tanel Kiik esmaspäevasel pressikonverentsil koroonaviiruse hetkeseisu kohta Eestis, et eelmisel nädalal tehti rekordarv kaitsepookimist.

Ministri sõnul on viimasel kahel nädalal vaktsineeritute arv kasvanud kümme korda kiiremini kui nakatunute arv. Oluline on aga, et vaktsineerimise trend kasvaks. “Kui vaadata maakondliku vanuselist jaotust, siis on näha, et kõrgemas vanuses on saavutatud üle poolte või enama inimese vaktsineerimine. Üheksas maakonnas on 70+ vanuses vaktsineerituid juba 70 protsenti,” märkis ta.

Esmaspäevast avanes vaktsineerimine vanusele 50+. “Kui me keskendume 50+ rühmale, siis on ka eakamad endiselt oodatud. Me teame, et haiglaravi numbrid on paremad, kuid eesmärk on see number alla viia,” ütles Kiik. 

Valdav osa eakatest on vaktsineeritud

Kiige sõnul on Eesti riik jõudnud väga palju vaktsineerida. “Valdav osa riskirühmasid ja eakaid on vaktsineeritud. See number kasvab iga päevaga,” märkis ta. 

Vanusegrupis 60-69 on vaktsineeritud 51% inimestest, 70-79-aastaste hulgas on hõlmatus 66% ja 80+ seas 57%. Üheksas maakonnas on saavutatud juba eesmärgiks seatud 70% hõlmatuse tase.

“Karta tuleb viirust ja COVID-19 haigust, mitte aga vaktsiini. Kui on võimalus minna vaktsineerima – siis igatahes tuleb minna,” ütles Kiik. “Vaktsineerimine on ainus viis, kuidas täielikult piirangutest välja tulla. Ma arvan et sellist riigikorraldust ei taha keegi, kus pendeldame eiigi suletuse ja avatuse vahel,” lisas ta.

Marek Seer: 50+ inimeste seas on huvi vaktsineerimise vastu suur

Vaktsineerimise korraldamise töörühma juhi Marek Seeri sõnul oli hommikul kahtlemata pettunud inimesi, sest kõik soovijad ei saanud end digiregistratuuris vaktsineerimisele registreerida. See näitab aga suurt huvi. “Suur palve inimestele on varuda kannatust. 50+ rühmas on huvi ja soov vaktsiinidele suur. Rõhutan, et vaktsiinile saavad registreerida vaid need, kes on riskirühmas, vanuses 50+ või saavad sellel aastal 50,” sõnas Seer.

Kuna digiregistratuur ei ole üles ehitatud selliselt, et kümned tuhanded inimesed korraga sisse logivad, siis ei ole Seeri sõnul mõistlik alla 50-aastastel riskirühma mittekuuluvatel inimestel uudishimust uurima minna. Vastav koht registreerimiseks avaneb vaid sihtgrupile.

Kui täna hommikul oli veel alles 2300 vaba aega, siis lõunaks oli see arv kahanenud juba 631 peale. Digiregistratuuri lisatakse aegu vastavalt vaktsiinidele. Sellel nädal on oodata 48 000 vaktsiinidoosi saabumist. 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

temaatik
3. mai 2021 17:05
https://tervis.ohtuleht.ee/1033014/video-tanel-kiik-vaktsineerimine-on-ainus-viis-kuidas-piirangutest-valjuda