"Kõige rohkem ohustame eesti keelt me ise."

Ivo Linna
Salme hüpiknäituse sisustavad oma joonistustega erivajadustega koolilapsed (0)
03. mai 2021

„Lapsed näevad sageli ümbritsevat elu hoopis teistsugusena kui meie – täiskasvanud. On ääretult huvitav osa saada sellest, mida nad mõtlevad, tunnevad ja märkavad,” sõnas Põhja-Tallinna linnaosa vanem Peeter Järvelaid.

Täna avatakse Salme Kultuurikeskuse fassaadil fotonäitus Tallinna Kadaka Põhikooli õpilaste loominguga.

Tallinna Kadaka Põhikoolis õpetatakse riikliku lihtsustatud õppekava alusel ja põhikool kuulub eriõppeasutuste võrgustikku. Erivajadustega õpilased on Tallinna ja Harjumaa elanikud. Kooli personal püüab luua soodsat keskkonda iga lapse arenemiseks ja eluga toimetulekuks.

„Lapsed näevad sageli ümbritsevat elu hoopis teistsugusena kui meie – täiskasvanud. On ääretult huvitav osa saada sellest, mida nad mõtlevad, tunnevad ja märkavad. Tore, et sellest mõttemaailmast saab nüüd osa veel rohkem inimesi, sest projektsiooninäitus Salme fassaadil on alati oodatud sündmus,“ ütles Järvelaid.

„Kultuurikeskuse hüpiknäituse programm hakkab lõpule jõudma ja mul on hea meel, et oleme saanud koostööd teha suurepäraste kunstnike ja fotograafidega. Pakkusime inimestele meelelahutust piirangute ajal ent sari tõestas oma elujõudu ka muudel aegadel. Nii soovime näitustega jätkata juba sügisel ja mõistagi loodame, et ka piirangud on selleks ajaks taandunud.  Kuni Tallinna päevani on siiski võimalik veel õhtusel ajal Salme fassaadil kunsti nautida,“ ütles Salme Kultuurikeskuse direktor Sten Svetljakov.

Salme Kultuurikeskus projektsioonnäitus on ellu kutsutud, et pakkuda inimestele vabas õhus kultuurilisi elamusi olenemata erinevatest piirangutest. Näitus keskendub peamiselt maali – ja fotokunsti eksponeerimisele. Kunstinäituste sari lõppeb Tallinna päevale pühendatud näitusega Põhja-Tallinnast 15.mail.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.