"Kõige rohkem ohustame eesti keelt me ise."

Ivo Linna
VIDEO! Betina Beškina: ennetus on alati odavam, kui tagajärgedega tegelemine (0)
03. mai 2021
Tallinna abilinnapea Betina Beškina.

“Esimese haiguspäeva hüvitamise meede on tõhus esiteks selleks, et piirata koroonaviiruse levikut,” ütles Tallinna abilinnapea Betina Beškina. “Teiseks, et hoida linlaste tervist, et nad ei peaks minema tööle haigetena või haigusnähtudega. Sel juhul hoiaksid nad nii enda kui ka oma kolleegide tervist. Ja kolmandaks on ennetus alati palju odavam, kui tagajärgedega tegelemine.”

Alates 25. märtsist asus Tallinn haiguslehele jäänud linlastele maksma toetust ka esimese haiguspäeva eest.  Viimane kuu on näidanud, et inimeste huvi selle meetme vastu on olnud suur. Vaid kahe nädalaga on esitanud taotluse juba ligi 2000 inimest. Kui esialgu oli meedet plaanis rakendada 30. aprillini, siis nüüd soovib linn et  seda pikendataks kuni maikuu lõpuni. Juriidilise jõu saab see aga järgmisel neljapäeval kui volikogu heaks kiidu annab. 

“Väga paljud inimesed on pidanud seda meedet enda jaoks oluliseks ja seda taotlenud,” lausus koroonaviiruse epidemioloogiliste ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik. “Kui nad seda meedet on ka rakendanud, siis see kindlasti on aidanud kaasa sellele, et haige inimene on saanud rahulikult olla kodus ja tegeleda oma tervisega.”

Üheks peamiseks põhjuseks, miks haigena tööle minnakse, on soov mitte raha kaotada. Ka perearstid kinnitavad, et patsiendid peavad algatust hüvitada ka esimene haiguspäev, äärmiselt oluliseks ning tänuväärseks. Otseselt rohkem haiguslehti ei ole viimase kuu jooksul küll välja kirjutatud kuid indu haigestumise korral koheselt koju jääda annab see kindlasti.

“Ma arvan, et see on hea meede, eriti seetõttu, et kui me arvame, et inimene haigena kodus olles kaotab enda sissetulekus, ma toetan seda meediat väga,” rääkis perearst Eero Merilind. “Me oleme isiklikult ka oma patsientidele öelnud, et on võimalik taotleda esimese haiguspäeva hüvitist ja inimesed on olnud rõõmsalt üllatunud ja seda võimalust ka kasutanud.”

Esimese haiguspäeva hüvitamise taotlust saab esitada linna e-teeninduses 24 tundi pärast seda kui haigusleht on haigekassa poolt lõpetatud ja haigekassa on teostanud väljamakse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.