"Kõige rohkem ohustame eesti keelt me ise."

Ivo Linna
Andres Sutt: valitsus jätkab turismisektori toetamist ka mais (0)
04. mai 2021
Riik maksab maikuu eest toetust majutus- ja toitlustusettevõtjatele, spaadele, veekeskustele, reisiettevõtjatele, nõupidamiste ja messide korraldajatele, turismiteenuse pakkujatele ja juhuvedusid tegevatele bussifirmadele. Foto: Albert Truuväärt

“Alates 3. maist lubasime avada poed ja piiratult restoranide väliterrassid. Kahjuks ei ole pandeemia piisavalt taandunud, et avada kogu majandus täismahus, seega jätkame toetuste maksmist ettevõtetele ka maikuu eest,” ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt.

“Mõistan ettevõtjate ootust võtta toetusmeetmed kiiresti kasutusele. See on ka minu soov. Olen palunud Euroopa Komisjoni asepresident Margrethe Vestagerilt meie taotluse võimalikult kiiret menetlust ja ta on seda mulle ka lubanud. Nii pea, kui riigiabiluba on olemas, alustab EAS taotluste vastuvõtmist ja toetuste väljamaksmist.”

Riik maksab maikuu eest toetust majutus- ja toitlustusettevõtjatele, spaadele, veekeskustele, reisiettevõtjatele, nõupidamiste ja messide korraldajatele, turismiteenuse pakkujatele ja juhuvedusid tegevatele bussifirmadele varem kinnitatud 44 miljoni euro suurusest toetuste paketist. Toetuste perioodi pikenemine ei laiene eilsest avatud jaekaubandusettevõtetele, kes saavad toetust märtsi ja aprilli eest.

“Jaekaubandusel läks märtsis ja aprillis oodatust paremini ja ettevõtjate hulk, kellel käive langes üle 30 protsendi ja enam, on olnud oodatust väiksem,” märkis Sutt. “See andis võimaluse jätkata turismisektori toetamist, kellele maist tegevuspiirangud veel ei leevene,” rääkis ta.

Olenevalt sihtrühmast on toetuse suurus endiselt 60, 70 või 90 protsenti ettevõtja märtsi, aprilli ja mai, jaekaubanduse ettevõtja puhul märtsi ja aprilli tegevuskuludest, mis on kohandatud ettevõtte käibelangusega. Toetuse saamise tingimuseks on käibekadu vähemalt 30 protsenti ajavahemikus märts 2021 võrreldes perioodiga jaanuar 2019 kuni detsember 2019.

Turismiteenuse pakkujale on toetuse tingimuseks, et perioodil jaanuar 2020 kuni veebruar 2021 oleks tasutud tööjõumaksud vähemalt 3000 eurot.

Tänaseks on riik COVID-19 kriisis toetanud läbi EAS-i 4134 ettevõtet summas 33,8 miljonit eurot. Lisaks on EAS-is hetkel väljamaksmisel kriisitoetusi summas 9,7 miljonit eurot hinnanguliselt 400 ettevõtjale.

EAS hakkab toetuse taotlusi vastu võtma maikuu teises pooles pärast Euroopa Komisjoni riigiabiloa saamist. Täpsemad toetamise tingimused avaldatakse Riigi Teatajas (määrus “Ettevõtjate toetamine seoses COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikust tulenevate piirangutega”) ja toetusvoorude avamisest teavitab EAS oma veebilehel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.