"Kõige rohkem ohustame eesti keelt me ise."

Ivo Linna
Pirita otsib hankega kloostrivaremete piirdeaia restaureerijat (0)
04. mai 2021
Pirita linnaosa valitsus on välja kuulutanud hanke kloostrivaremete piirdeaia ja paekivimüüritise rekonstrueerimiseks ja restaureerimiseks. Foto: Pirita LOV

“Ligi pooleteist meetri kõrguses paekivimüüris on lahtisi ja pragunenud kive, osa aiast on sammaldunud. Samuti on müüri peal olevad paeplaadid kahjustatud. Võrkaed on deformeerunud. Tagatipuks pole 1980. aasta olümpiapurjeregati ajaks rajatud võrkaed ja müüri sisse betoneeritud postide kinnitused kooskõlas muinsuskaitselise arusaamaga,” kirjeldas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Pirita linnaosa valitsus on välja kuulutanud hanke Pirita kloostri varemete piirdeaia ja paekivimüüritise rekonstrueerimiseks ja restaureerimiseks.

“Tööde käigus demonteeritakse müüri pealt kahjustatud paeplaadid. Puhastatakse murenenud mört müüritise vuukidest ja eemaldatakse lahtised kivid. Samuti puhastatakse kivid samblikest ja pragunenud kivid asendatakse uutega. Eemaldatakse puude juured müüri vuukidest,” kirjeldas Liinat.

“Taastada tuleb müüritise ülaosa ja paigaldada uued katteplaadid. Müüripealsele osale rajatakse varbaed, lagunenud metallraamistuses võrkaia paneelid asendatakse keevispaneelaiaga ning paigaldatakse uued väravad.”

Kokku tuleb rajada pisut üle 500 meetri uut aeda – 165 meetrit varbaeda ja 340 meetrit keevispaneelaeda. Aiapostid ja paneelid valmistatakse kuumtsingitud terasest.

Piirdeaia korrastamise on heaks kiitnud Tallinna linnaplaneerimise ameti muinsuskaitse osakond, kes on väljastanud loa tööde tegemiseks. Piirdeaia korrastamise tegevuskava ja projekti on koostanud Arhitektuuribüroo A&K OÜ.

Pakkumisi Pirita kloostri varemete piirdeaia ja paekivimüüritise rekonstrueerimise ja restaureerimise hankele ootab linnaosavalitsus 17. maiks kell 10. Tööde tegemise tähtaeg pärast lepingu sõlmimist on kaks kuud.

Pirita kloostri varemed koos surnuaiaga kuuluvad 1995. aastast muinsuskaitse alla kinnismälestisena.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.