"Kõige rohkem ohustame eesti keelt me ise."

Ivo Linna
VAATA JÄRGI: Kas ja kuhu saab vaktsineerituna reisida? (0)
04. mai 2021
Albert Truuväärt

Kõik Euroopa Liidu liikmesriigid võtavad sel suvel väljaspoolt vastu kõik turistid, kes on vaktsineeritud Eurpoopa ravimiameti poolt heakskiidetud vaktsiinidega. Riikidele jääb õigus luua täiendavaid meetmeid, näiteks negatiivse testi nõue, eneseisolatsiooni reeglid jne.

Allolevas nimekirjas on koondatud tänase seisuga paigad, kuhu saavad vaktsineeritud või ka läbipõdenud reisida, kirjutas Maaleht. Suurem osa neist paikadest eeldavad täielikult vaktsineeritu staatust, kuid mõned lubavad oma riiki juba samal päeval, kui inimene on saanud teise süsti.

Horvaatia – Vaktsineeritud reisijad pääsevad riiki eneseisolatsiooniga. Samuti ka negatiivse testi andnud ning need, kes suudavad tõendada varasemat läbipõdemist. Teistele kehtib 10 päeva pikkune eneseisolatsiooninõue.

Küpros – Alates järgmisest esmaspäevast saavad vaktsineeritud tavapäraselt riiki siseneda. Seejuures lisaks Euroopa Ravimiameti heakskiidetud vaktsiinidele tolereerib Küpros ka Sputnik V-ga vaktsineeritust.

Eesti – Erinevalt teistest on meie riik pannud vaktsineerimisnõude ka ajalisse raami. Kui teiste puhul pole välja toodud, mis aja jooksul peab olema vaktsineeritud või viirus läbipõetud, siis Eesti nõuab, et immuunsus oleks saavutatud viimase poole aasta jooksul.

Gruusia – kõik täielikult vaktsineeritud pääsevad riiki, kuid seejuures peab olema täidetud kaks nõuet: riiki peab saabuma lennukiga ja kahe nädala jooksul enne riiki sisenemist ei tohi olla külastanud Indiat.

Kreeka – Riiki pääseb negatiivse PCR testi või vaktsineerimispassi alusel. Seejuures tunnustatakse ka Hiina ja Venemaa vaktsiine. Siiski pääsevad eneseisolatsioonist vaid teatud riikide kodanikud, nende hulgas ka Euroopa Liidu liikmesriigid. Venemaa kodanikud peavad isegi vaktsineerituna andma negatiivse testi.

Island – Vaktsineeritud peavad andma saabudes koroonaproovi. Negatiivse korral pääseb vaktsineeritu eneseisolatsioonist.

Iisrael — Plaanib maikuus vastu võtta piiratud arv turistigruppe. Juulist on lootust, et riik avaneb vaktsineeritutele rohkem.

Madeira – Ehkki Portugal ise pole turistidele veel kuigi avatud, pääsevad vaktsineeritud ja läbipõdenud testimata Madeirale.

Montenegro – Riiki saavad piiranguteta siseneda vaktsineeritud ja läbipõdenud. Vaktsiini teine doos peab olema manustatud seitse päeva enne riiki saabumist.

Poola – 10-päevane eneseisolatsioon pole riiki sisenemisel ette nähtud Euroopa ravimiameti heakskiidetud vaktsiini saanutele.

Sloveenia – Vaktsineeritud pääsevad eneseisolatsioonist.

Maldiivid – Ka vaktsineerimata inimesed on lubatud sisse, kuid nad võivad viibida saarel, kus 60% inimestest on vaktsineeritud. Kohalik terviseamet annab regulaarselt teada, kui suur see protsent saartel on.

Sri Lanka – Vaktsineeritud peavad tegema PCR testi enne ja pärast riiki sisenemist. Eneseisolatsioonist pääseb, kui mõlemad testid on negatiivsed.

Bahama – Turistid, kel teise doosi saamisest möödas kaks nädalat, saavad ilma testimata riiki, ühtlasi ka saarte vahet murevabalt liigelda. Tolereeritakse vaid Pfizeri, Moderna, Johnson & Johsnoni ja AstraZeneca toodanguid.

Barbados – Alates laupäevast vähendatakse riiki sisenevatele reisjatele eneseisolatsiooni piiranguid kuni kahe päevani. Siiski pead tegema PCR testi kolm päeva enne reisi ja riiki saabudes. Vabalt saadki reisida kohe, kui teine test on negatiivne. Vaktsineerimata inimene peab saabudes eneseisolatsioonis olema 7-8 päeva.

Belize – Vaktsineeritud pääsevad riiki murevabalt.

Briti Neitsisaared — alates 15. maist peavad vaktsineeritud andma riiki saabudes PCR testi. Negatiivse korral pääseb eneseisolatsioonist. Viimasest doosist peab olema möödas kaks nädalat.

Nepal – Vaktsineeritu ei pea enne lendu Nepalisse enam koroonatesti tegema. Küll aga peab selle tegema peale maandumist. Positiivse testi korral pääsed isolatsioonist kohe, kui annad negatiivse testi.

Seišellid — Riik oli esimene, kes jaanuarist alates hakkas avasüli vastu võtma kõiki vaktsineerituid. Märtsist on aga riik avatud juba kõigile. Maikuust on aga riik mõne ees suletud. Vaktsineeritust nõutakse külastajatelt, kes tulevad Bangladeshist, Pakistanist või Indiast. Samuti pole riiki oodatud Brasiiliast saabuvad inimesed.

Tahiti — Vaktsineeritud ei pea 10 päevaks eneseisolatsiooni jääma. Kuid kui vaktsineeritul on peres mitteimmuunne inimene, vaktsineerimata laps või keegi, kes on andnud positiivse antigeeni testi, peab siiski isolatsiooni jääma ka vaktsineeritu.

Ecuador — Riiki pääsevad piiranguteta kõik, kel on kas vaktsineerimistõend või negatiivne koroonatest.

Grenada — Vaktsineeritu peab andma küll negatiivse testi enne ja pärast riiki saabumist, kuid negatiivse testi korral on eneseisolatsiooni pikkuseks maksimaalselt 48 tundi.

Guatemala — Riiki pääsevad piiranguteta kõik, kel on kas vaktsineerimistõend või negatiivne koroonatest. Pääsevad ka need, kes suudavad tõendada, et on viimase kolme kuu jooksul haiguse läbi põdenud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.