“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
VIDEO! Koroona-aasta on teinud populaarseks bussijuhi ameti (0)
04. mai 2021
Eesti suurim ühistranspordiettevõte - aktsiaselts Tallinna Linnatransport - värbas aasta jooksul 362 uut ühissõidukijuhti.

“Kindlasti on huvi kasvule kaasa aidanud koroonakriis, mis on tõstnud bussijuhi ameti populaarsust,” selgitas Aktsiaseltsi Tallinna Linnatransport personaliosakonna juhataja Janika Seppor. “See on kindel amet, mis kuhugi ei kao ning palju on viimasel ajal tulnud koolitusele just noori.”

Koroona-aasta muutis palju ka transpordi valdkonnas. Kui viimase aasta jooksul langes ühistranspordiga sõitjate hulk 35% võrra siis ühissõidukijuhtide arv hoopis tõusis. Paljud inimesed, kes enda erialal enam töötada ei saanud leidsid bussijuhi ameti Töötukassa ümberõppeprogrammi kaudu.

Eesti suurim ühistranspordiettevõte aktsiaselts Tallinna Linnatransport värbas aasta jooksul 362 uut ühissõidukijuhti ning see on vaid ühe ettevõtte statistika.

Bussi- ja trolli juhtimiseks on tarvis D-kategooria juhtimisõigust ning piisavat praktikat linnaliini sõitmisel. Trammi juhtimiseks piisab B-kategooriast, kuid lisaks on vaja teha eraldi trammijuhi load.

“Mina tulin siia töötukassa kaudu, et saada D-kategooria load ning saada Tallinna Linnatranspordis bussijuhiks,” ütles õpilane Andrei. ” Varem töötasin lennujaamas, kuid mind koondati.”

Tähelepanuväärne on ka see, et bussijuhti amet on populaarseks muutunud paljuski just naiste seas. Ligi 13% linnatranspordiameti sõidukijuhtidest on tänaseks naised. Koolitusele tulevad inimesed väga erinevatelt aladelt.

“Siia on tulnud kassapidajad poest, õmblejad, samuti veoautojuhte või autorongi juhte, kes on tulnud ümberõppele,” ütles ühissõidukijuhtide koolitaja Peeter Johannson. “Tõesti, siin koolitustel on inimesi igalt elualalt.”

Kuigi värvatud on juba palju uusi inimesi, jätkatakse koolitamist, kuna paljud staažikad juhid suunduvad igal aastal teenitud puhkusele ning ka teistele ametikohtadele asujaid on vaja üks hetk asendada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.