"Kõige rohkem ohustame eesti keelt me ise."

Ivo Linna
Nõmme punased lehekotid ootavad äravedamist (0)
04. mai 2021
Mats Õun

Nõmme tänavatel võib aedade ääres näha punaseid kotte, mis ei ole sinna niisama ilmunud, vaid sisaldavad kevadisi aia- ja haljastusjäätmeid.

Nõmme elanik Jaan on samuti tubli olnud ja kevadised riisumised aias juba ära teinud. Temagi koduaia taga ootavad kotid oma korda. “Okkad, lehed ja puude küljest kukkuvad koorikud, neid on ka palju. Meil on siin üks või kaks rähni, kes töötavad hoolega, käbisid kukub ja käbitükke, ega prahist puudust ei ole,” kirjeldas Jaan kottide sisu. “Muidu peaks prügimäele sõitma, taaskasutus on siin lähedal, aga see on juba tükk tegemist.”

Vedaja võtab aga peale ainult punased kotid ja need, mille kotisuu on kinni ja mis on tõstetud aia ette tänavale. Kottidesse võib panna ainult okkaid, käbisid ja taimset kude, hekkide ja puude kärpimisjäätmeid ning rohust ja lehtedest koosnevat materjali. Puuoksad sinna hulka ei kuulu.

“Me pole seda varasemalt täheldanud, et lehekottide peale oleks pandud puuoksi. Nüüd päris mitme kinnistu aia taga olevate lehekottide peal oli puuoksi. Linnaosavalitsus aga puuoksi ära ei vea. Need saab ohutult anda iga päev töötlemata puiduna tasuta kahte Nõmme jäätmejaama – nii Pääskülla kui ka Rahumäele,” soovitas Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis.

Punaste lehekottide kampaaniat on Nõmmel korraldatud juba üle 20 aasta, seekord sai lehekottide saamiseks registreeruda distantsilt ja kokku soovis punaseid kotte rekordiline 4300 kinnistut. Vedaja korjab lehekotte Nõmme linnaosas kokku 23. maini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.