"Kõige rohkem ohustame eesti keelt me ise."

Ivo Linna
VIDEO! Väike-Õismäe bussipeatustes on üleval retronäitus Õismäe ehitusaegadest (0)
04. mai 2021
Näitus seitsmes Väike-Õismäe bussipeatuses 40 fotoga kõneleb asumi algusaegadest.

“See näitus on pühendatud sellele, et 35 aastat tagasi said meie arhitektid riikliku preemia Väike-Õismäe asumi eest. Nad said selle preemia tänu sellele,  et meie asum on väga kompaktne. Siin on kõik teenused kättesaadavad, kauplused, ühistransport, haridusasutused või meditsiin,” rääkis Haabersti linnaosa vanema kohusetäitja Oleg Siljanov.

Arhitektide Mart Pordi ja Malle Meelaku poolt 1968. aastal kavandatud Väike-Õismäe elamurajoon oli omal ajal mägedest ainus, mis ka lõplikult valmis ehitati.

Näitus seitsmes Väike-Õismäe bussipeatuses 40 fotoga kõnelebki asumi algusaegadest.

Erinevalt teistest paneelelamurajoonidest ei kavandatud Väike-Õismäele mikrorajoone, vaid kogu elurajoon koondati ümber keskel asuva ümmarguse tiigi.

Ka kohalikud hindavad väga Õismäe kompaktset planeeringut ja ringide süsteemi ümber tiigi. Haabersti päevakeskuses käib koos meesteklubi Mehed 65+, mille liikmed on suured kodukoha fännid.

“See on kõige inimsõbralikum elamiskoht, sest Õismäe on ehitatud ringsüsteemis, super elukeskkond,” kiitis kodukohta Tiit Sooneste, kes on Väike-Õismäel elanud 22 aastat.

Enne elas Tiit Rakveres, kuid pensioniea lähenedes kutsusid tuttavad Tiidu Tallinnasse elama ning kõikide asumite seast jäi tookord silma just Väike-Õismäe.

Teine meesteklubi liige Kalju Helisalu on Väike-õismäel elanud 1976. aastast, siis kui said valmis esimesed viiekorruselised paneelelamud.

“Sellest ajast olen truuks jäänud Väike-Õismäele ja ei kahetse, et ma siin elan,” lausus Kalju. Kinni hoiab Kaljut Õismäel ka 2012. aastal loodud meesteklubi, aga ka Õismäe ilus loodus.

“Eriti kena on tiigi ümbrus ja kui on vaba aega ja lihtsalt tahad nautida ümbrust, miks mitte teha tiir ümber tiigi, istuda, vaadata linde, parte ja puhata,” lisas Kalju.

Retronäitus Väike-Õismäe jääb bussipeatustes avatuks mai lõpuni. Vanu fotosid saab vaadata ka Haabersti linnaosavalitsuse sotsiaalmeedia kanalites. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.