"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Otsa kool avab maailmamuusika õppekava (0)
05. mai 2021
Ivo Lille. Foto: Scanpix

“Maailmamuusika õppekava annab suurepärase võimaluse lisaks pärimusmuusikale õppida tundma ka erinevaid kultuure, et paremini mõista maailma ja inimeseks olemist üldiselt. Infopäevale on oodatud kõik pärimusmuusika ja etno-kirega noored, kes soovivad laiendada oma muusikalist silmaringi,” ütles õppekava koordinaator Maarja Soomre.

Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis avatakse maailmamuusika õppekava, mida tutvustatakse esmakordselt virtuaalsel infopäeval 8. mail, vahendab BNS.

Maailmamuusika õppekava raames õpitakse lähemalt tundma Eesti ja naaberrahvaste, lisaks India, Brasiilia, Argentiina ja paljude teiste maade pärimusmuusikat ning kultuuri. Õpingud on üles ehitatud perioodidena, kus saab läbi ansamblimängu, muusikateooria ja -ajaloo süveneda erinevate maade muusikasse. Lisaks sellele keskenduvad õpilased ka oma erialasele arengule ning saavad algteadmisi muusikatehnoloogiast ning muusikaettevõtlusest. 

Uut maailmamuusika õppekava hakkavad õpetama oma ala spetsialistid ning tunnustatud muusikud. Hiiu kannelt ja pärimusviiulit õpetab pärimusmuusika ansamblitest Midrid, Estbel, Ars Apta ja Estonian Folk Orchestra tuntud Sänni Noormets. Tanel Sakrits, kes on tegev ansamblites Mandotrio ja Mandoterror, õpetab mandoliini. Džäss-akordionist ja helilooja Kaspar Uljas hakkab õpetama bandooniumit ning Krista Citra Joonas India klassikalist muusikat ja bansurit. Õppekava koordineerib laulja ja meloodika mängija Maarja Soomre.

Maailmamuusika õppekava õpilastel on võimalik õppida nii laulu kui erinevaid instrumente, sealhulgas näiteks hiiu kannelt, bandooniumit, India bambusflööti bansurit ja palju muud. 
Õppekava läbinud õpilased saavad ettevalmistuse edasiõppimiseks muusikakõrgkoolis ja töötamiseks pärimusmuusiku-maailmamuusikuna. Uue õppekava ja õpetajatega saab tutvuda juba sel laupäeval kell 12 algaval virtuaalsel infopäeval.

“Uus õppeaasta tuleb Otsa koolis mitmes mõttes eriline. Kõigepealt alustame uue maailmamuusika õppekavaga, mida oleme koos valdkonna spetsialistidega pikalt ette valmistanud ja mis annab meie õpilastele veel ühe võimaluse ennast tulevaseks karjääriks võimalikult hästi ja mitmekülgselt ette valmistada. Seoses uue õppekavaga liitub meie kooliperega ka mitu uut õpetajat. Ja kui kõik läheb plaanipäraselt, siis kolime juba 2022. aasta sügisel uude majja,” ütles Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli direktor Ivo Lille.

Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool on 100-aastase ajalooga keskastme muusikaõppeasutus, kus valmistatakse ette elukutselisi muusikuid ja muusikavaldkonna spetsialiste. Kool annab haridust interpreedi, rütmimuusiku, koorijuhi, muusikateoreetiku, komponisti,  klaverihäälestaja-tehniku, instrumendiõpetaja, helindaja ja muusikaettevõtluse spetsialisti õppekavadel. Koolis on õppinud väga palju tuntud muusikuid, nende hulgas Arvo Pärt, Veljo Tormis, Neeme ja Paavo Järvi, Eri Klas, Olav Ehala, Erkki-Sven Tüür, Mikk Targo, Heini Vaikmaa, Koit Toome, Raivo Tafenau, Kaire Vilgats, Inga Tislar ja paljud teised.

Muusikakooli eesmärk on katta suuremat osa muusikavaldkonna toimimiseks vajalikest oskustest ja pädevustest toetades õpilasi õpiteekonna ja elu mõtestamisel ning isiksuse arengul, lähtudes selles kogukonna printsiibist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.