"Ei tasu karta, et maailm kukub kokku, kui sa oma vigu avalikult tunnistad."

Uku Uusberg, Tallinna Linnateatri peanäitejuht
Kosmosetehnoloogia arendamine saab Tallinnalt tänuväärset tuge (0)
07. mai 2021
Projekti eesmärgiks on järgmise nelja-aastase lepinguperioodi jooksul võtta vastu Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaatorisse Tallinnas kaheksa kosmosetehnoloogiate või -andmete väärindamisega tegelevat iduettevõtet. Foto: Pixabay

“Kosmose uurimine ja kosmosetehnoloogia kasutamine ei tähenda sugugi ainult kosmoses lendamist. Maalähedase kosmose uurimisel ja kasutamisel toimub suurem osa tegevusi maal,” selgitas Tallinna linnavolikogu innovatsioonikomisjoni esimees Andres Kollist.

Tallinn liitus Euroopa Kosmoseagentuuri projektiga, mis avab kohalikele ettevõtetele uusi võimalusi kosmosevaldkonnas tegutsemiseks ning inspireerib noori õppima loodus- ja tehnikateadusi.

Linnavolikogu nõustus neljapäevasel istungil Tallinna osalemisega projektis “Euroopa Kosmoseagentuuri äriinkubaatori tegevuse toetamine aastatel 2022-2025” ning selle finantseerimisega järgmisel neljal aastal iga-aastaselt kuni 50 000 euro ulatuses.

Tallinna linnavolikogu innovatsioonikomisjoni esimehe Andres Kollisti sõnul võib projekt tunduda esmapilgul arusaamatuna, kuna Eesti ja kosmose uurimine ei pruugi liiga hästi kokku kõlada. „Siinkohal tuletan meelde, et meil on ju tudengisatelliidid, Tartu Ülikoolis on kosmose- ja kaitsetehnoloogia professuur,“ märkis Kollist.

“Antud projekti juures on olulised mitu asja. Esiteks see, et kosmose uurimine, kosmosetehnoloogia kasutamine ei tähenda sugugi ainult kosmoses lendamist. Maalähedase kosmose uurimisel ja kasutamisel toimub suurem osa tegevusi maal. Nii ka selle projekti puhul,” selgitas Andres Kollist.

“Teiseks on oluline, et Tallinna strateegiakeskus  saab suurepärase innovatsiooni edendava koostöökogemuse Tartu ja Tallinna teadusparkide ja -asutuste, ülikoolide ja KredExiga. Peamisem on aga see, et taolised projektid soodustavad kõrgtehnoloogilisi investeeringuid ja pakuvad põnevust ning innustust noortele, et õppida reaal-, tehnika- ja loodusteadusi.”

Projekti eesmärgiks on järgmise nelja-aastase lepinguperioodi jooksul võtta vastu Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaatorisse Tallinnas kaheksa kosmosetehnoloogiate või -andmete väärindamisega tegelevat iduettevõtet.

Projekti hoidjaks määrati Tallinna strateegiakeskus ning projektiga seotud lepinguid ja muid vajalikke dokumente volitati Tallinna linna nimel kooskõlastama ja allkirjastama ettevõtlust ja innovatsiooni koordineeriv abilinnapea ning linnakantsler.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.