"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Peeter I maja Kadriorus jääb suvel külastajatele suletuks (0)
08. mai 2021
Peeter I maja Kadriorus. Foto: Albert Truuväärt

“Linnamuuseumi konservaatorid ja muinsuskaitsjad on leidnud hoone puitkonstruktsioonides tegutsemas puidust toituvaid putukaid ning sellest tingituna oleme sunnitud Peeter I maja käesolevaks hooajaks sulgema, et viia läbi puitkonstruktsioonide uuringud ja kõrvaldada kahjustused hoone konstruktsioonidest,” ütles Tallinna linnamuuseumi direktor Heli Nurger.

Kadrioru lossi- ja pargiansambli nurgakivi ja Tallinna linnamuuseumi vanim filiaal, kunagi Peeter I-le kuulunud suvemõisa hoone on ajutiselt suletud uuringuteks.

17. sajandist pärit hoone, aastatel 1714–1723 vene keisri Peeter I peamine residents Tallinnas on ühtlasi Tallinna vanim muuseum, mis avati juba 1806. aastal. Eestis ainsana säilinud 17. sajandi suvemõisa hoone tutvustab ka Kadrioru lossi- ja pargiansambli kujunemislugu.

“1941. aastal sai Tallinna Linnamuuseum omale filiaali – Peeter I majamuuseumi Kadriorus. Täna, 80 aastat hiljem, vaatame oma vanimale filiaalile suure hoolega otsa. Linnamuuseumi konservaatorid ja muinsuskaitsjad on leidnud hoone puitkonstruktsioonides tegutsemas puidust toituvaid putukaid ning sellest tingituna oleme sunnitud Peeter I maja käesolevaks hooajaks sulgema, et viia läbi puitkonstruktsioonide uuringud ja kõrvaldada kahjustused hoone konstruktsioonidest. Tööde täpne kestus selgub uuringu tulemustest augustikuuks,” ütles Heli Nurger.

Ehkki maja jääb lähikuudel suletuks, ei katke töö muuseumi haridus- ja publikuprogrammidega. Nende ümberkorraldamiseks ja osa tegevuse pargiruumi ülekandmiseks on andnud tõuke juba eelnevad kuud.

Muuseumi juhataja Jelena Tšekulajeva kinnitas, et soovijad saavad endiselt tellida muuseumitunde ja tuure pargis nii lastele kui ka täiskasvanutele. Tasuta saavad kõik läbida ka LoQuizi äpis allalaaditava seiklusmängu “Ajahäkkerid Kadriorus”, mis kutsub avastama Kadrioru loo algust.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.