"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
VIDEO! Korteriühistud on hädas mürakaebustega (0)
10. mai 2021
Piirangute ajal, kui kortermajad on pea ööpäevaringselt asustatud, on mürakaebused lausa kahekordistunud. Foto: Ilja Matusihis

“Ühed on sellised, kus on tegu tuntavate tervisehädadega inimestega, kes ei anna oma tegevusele aru,” ütles Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liikme ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi. “Teistel juhtudel on tegemist selgelt jõmlusega, kus ei austata ühiselu reegleid- pidevad joomingud, räuskamised, rõdul karjumised ja öösel tantsimised.”

Kortermajade elanikel on viimasel ajal keerulisem üksteisega hakkama saada. Kuna inimesed veedavad kodudes palju rohkem aega, kui enne koroonapiiranguid, on ka kaebused naabrite tekitatud müra kohta tihedamad.
Piirangute ajal, kui kortermajad on pea ööpäevaringselt asustatud, on mürakaebused lausa kahekordistunud. Kaebusi tuleb nii Politseile, MUPOle, kui korteriühistutele ning need on väga erinevad.

Kaebused ei piirdu vaid öiste muredega, inimeste tundlikus on kõrgenenud ka päeval kostvate helide suhtes, näiteks häirib tihti naabrite kodune trennirutiin või lemmikloomade liikumised tubade vahel.

“See tekitab ka pahameelt naabritele, et lapsed müravad ja mängivad oma kodus,” lausus MUPO Haabersti piirkonna peainspektor Talehh Gusseinov. “Peame sellega ka ka arvestama, et need kortermajad, mis on omal ajal ehitatud, neil olid teised nõudmised  ehituskvaliteedile.”

Paljusid muserdab ka baaride ja ööklubide sulgemine, sest peojanu pole raugenud. Tihti leitakse heaks võimaluseks enda naabrite asemel teisi naabreid segama minna ehk üüritakse lühiajaliselt peo pidamiseks korter.

“Renditakse korter välja ja ei tehta selleks piisavalt eeltööd, seejärel avastatakse, et kahe inimese asemel ööbib korteris kümme inimest,” selgitas Tallinna kesklinna piirkonnapolitseinik Ivar Saar. “Ma soovitan üürileandjatel teha põhjalikumat eeltööd, näiteks uurida, et kui inimene on samast linnast pärit siis mis eesmärgiga ta üürib.”

Kortermajades elavad väga erinevad inimesed, siiski tuleks mõistlikult püüda kõigist aru saada ning leida võimalusel naabriga kompromiss.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.