"Ei tasu karta, et maailm kukub kokku, kui sa oma vigu avalikult tunnistad."

Uku Uusberg, Tallinna Linnateatri peanäitejuht
Haaberstisse paigaldati nälkjate kogumiskonteinerid (0)
12. mai 2021

Haabersti Linnaosa Valitsus paigaldas Kakumäele lusitaania teeteo ja mustpeanälkjate leviku ohjeldamiseks mõeldud nälkjate kogumiskonteinerid. Kogumiskonteinerite eesmärk on pakkuda elanikele abi võitlusel võõramaiste nälkjatega.

Haabersti linnaosavanema asetäitja Oleg Siljanov sõnas, et eelmisel suvel kui linnaosavalitsus sellist võimalust elanikele esmakordselt pakkus, kasutati seda väga aktiivselt. „Konteinerid paigaldasime Kakumäele seetõttu, et linnaosavalitsusele laekunud info põhjal on just seal piirkonnas enim nälkjaid,“ ütles linnaosavanema asetäitja.

Siljanov selgitas, et konteinerid on mõeldud vaid lusitaania teetigude ja mustpeanälkjate jaoks ning seetõttu palutakse sinna muud prügi mitte visata. „Enne konteinerisse viskamist tuleb nälkjad aga panna korralikult suletud kilekotti. Klaas- või plastikanumaid konteinerisse panna ei tohi, sest konteineritest transpordib linnaosavalitsus nälkjad Tallinna VäikeloomadeKrematooriumisse, kus nad põletatakse,“ rääkis Siljanov.

Linnaosavanema asetäitja sõnul soovitakse võimalusel linnaosasse konteinereid juurdegi paigaldada. „Et nende võõrliikidega veelgi aktiivsemalt võidelda, siis oleme kirjutanud Keskkonnainvesteeringute Keskusele projekti ning küsinud lisarahastust täiendavate konteinerite paigaldamiseks ja tühjendamiseks. Otsus peaks tulema juunis ja siis selgub, kas meil õnnestub konteinereid veel juurde lisada või mitte,“ rääkis Siljanov. 

Nälkjate kogumiskonteinerid asuvad Õismäe raba terviseraja Vana-Rannamõisa tee äärses parklas ja Sooranna tee 20 juures haljasalal.

Juhendi, kuidas võõrliike kohalikest eristada leiab keskkonnaameti veebilehelt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.