"Ei tasu karta, et maailm kukub kokku, kui sa oma vigu avalikult tunnistad."

Uku Uusberg, Tallinna Linnateatri peanäitejuht
ROHELINE LINN! Tallinna päeval istutatakse linnaruumi 5550 lilletaime (0)
12. mai 2021
Ilja Matusihis

Tallinna päeval, 15. mail istutatakse enam kui 180 kätepaari abiga linnaruumi 5550 lilletaime, istutustöödest on haaratud kõik linnaosad. 

„Sünnipäevalapsele on ikka kombeks lilli viia ning ka Tallinna sünnipäev ei ole erand – linnaruumi kaunistatakse sel päeval tuhandete lilledega. Peenrad rajatakse kõikidesse linnaosadesse ja töödesse on kaasatud ka linna elanikud. Nii tuleb sellest justkui suur ülelinnaline lillepidu, mis seob inimesi rohkem oma kodulinnaga ning mille tulemus rõõmustab meid kogu suve,“ rääkis linnapea Mihhail Kõlvart. 

Kuna Tallinna rohepöörde üheks oluliseks eesmärgiks on elurikkuse säilitamine ja toetamine, pannakse mulda eelkõige tolmeldajatele meeldivaid taimi. Erilise tähelepanu all on mitut linnaosa ühendav Putukaväil, mis saab alguse Põhja-Tallinnast ning kulgeb rohelise jõena Hiiu asumini. Tallinna päeval istutatakse Putukaväilale lilli Kristiine, Mustamäe ja Nõmme linnaosades, peenrad tulevad Mustjõe ja Kõrgepinge tänavate nurgale, Järveotsa tee ja Akadeemia tee nurgale ning Vääna tänava ja Pärnu maantee nurgale. 

Haaberstis Paldiski maantee sõiduradade vahelisel haljasalal pannakse linna sünnipäeval mulda ühtekokku enam kui 1530 püsilille. Kesklinnas saab uue hingamise Koidu pargi haljastus, kus korrastatakse istutusalad ning lisatakse põõsaid ja püsililli. Põhja-Tallinna rohenäpud töötavad Paldiski mnt 48 rohealal, Lasnamäel luuakse õiteilu Pallasti sillale ja Pirital rajatakse peenrad rannaalale.

Tallinna päeva istutustalgud on kulminatsiooniks kevadisele lillede istutamisele, mis algas juba aprillis. Ühtekokku istutatakse linnaruumi 6200 püsilille- ja 47 442 suvelilletaime (sh ka kevad- ja sügislilled), mis pannakse kasvama 16 peenrale, 312 vaasi, 25 lillepüramiidi ja lillepuude amplitesse. Võrreldes eelmise aastaga on tänavu linnaruumis lilli oluliselt rohkem – 23 koha asemel 50 asukohas. Suve- ja püsililledele kulub linnaeelarvest 543 000 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.