"Ei tasu karta, et maailm kukub kokku, kui sa oma vigu avalikult tunnistad."

Uku Uusberg, Tallinna Linnateatri peanäitejuht
Väike-Õismäele kerkib kogukonnaaed (0)
13. mai 2021
Väike-Õismäe kogukonnaaia rajamistöödega on algust tehtud ning õige pea saavad seal ka linnaaianduse huvilised juba ise näpud mulda pista. Foto: MTÜ Ökoteadlikkuse klubi

“Väike-Õismäe kogukonnaaeda on meil plaanis rajada 25 peenrakasti, kus aiahuvilistel on võimalik just endale meelepärast kasvatada. Samuti on plaanis luua ka ühispeenrad, mille kujundamisel saab igaüks nõu ja jõuga kaasa aidata,” rääkis MTÜ Ökoteadlikkuse klubi liige ning Väike-Õismäe kogukonnaia eestvedaja Kadri Viik.

Haabersti Linnaosa Valitsuse, Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti, MTÜ Ökoteadlikkuse klubi ja kohalike elanike koostöös on Väike-Õismäele valmimas piirkonna esimene kogukonnaaed. Väike-Õismäe kogukonnaaed asub aadressil Järveotsa tee 2a ning aia ettevalmistustööd on planeeritud lõpetada 15. maiks.

Haabersti linnaosavanema asetäitja Oleg Siljanov sõnas, et Väike-Õismäe kogukonnaaia rajamistöödega on algust tehtud ning õige pea saavad seal ka linnaaianduse huvilised juba ise näpud mulda pista.

“Sümboolse tasu eest saab iga soovija terveks hooajaks peenrakasti rentida ning vabal valikul endale lilli, köögivilju või maitsetaimi kasvatada,” ütles linnaosavanema asetäitja ning kutsus elanikke üles aktiivselt seda võimalust ka kasutama.

Kadri Viik sõnas, et iga linnaosa väärib oma kogukonnaaeda – rohelist oaasi keset linnakära, kus on koht inimeste, taimede ja putukate mitmekesisele kooseksisteerimisele.

“Lisaks taimedega tegelemisele, saab kogukonnaaias osaleda ka hooaja vältel toimuvatel tasuta aiandusteemalistel üritustel, pakkuda välja ideid aia arendamiseks ning veeta meeldivalt aega õues. Samuti on meil plaanis huvilistega igal neljapäeval talgute raames kohtuda, et aeda edasi kujundada – ehitada kompostikast haljastusjäätmetele, õuemööblit ja peenrakaste kaunistada,” märkis Viik.

Väike-Õismäe kogukonnaaia peenrakasti rent terveks hooajaks maksab 10 eurot. Selle eest on kasutajatele olemas kõik vajalik nagu peenrakastid, muld, aiatööriistad, kastmisvesi ja ka pingid roheluse nautimiseks. Huvilisi oodatakse Väike-Õismäe kogukonnaaiaga liituma e-posti aadressil ecoclubtln@gmail.com või telefonil 5666 2482.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.