"Ei tasu karta, et maailm kukub kokku, kui sa oma vigu avalikult tunnistad."

Uku Uusberg, Tallinna Linnateatri peanäitejuht
Glehni 180 sünniaastapäevaks rajatakse lillepeenar Kosmos (0)
14. mai 2021
Mario Mars

Homme, rahvusvahelisel astronoomiapäeval 15. mail korraldab MTÜ Tallinna Tähetorn talgupäeva, et rajada Glehni pargis asuva tähetorni kõrvale Kosmose nimelistest lilledest “Kosmose peenar”. Selle sündmusega tähistatakse Nikolai von Glehni sünnipäeva saabumist 16. juulil.

„Korraldame linnaosa valitsusega kevad-suvisel hooajal mitmeid üritusi, et tähistada väärikalt Nõmme rajaja Nikolai von Glehni 180 sünniaastapäeva. Seda toredam on näha rahvaalgatuse raames sündinud ideed rajada tähetorni lõunaküljele lillepeenar ja tuua linlaste tähelepanu sellele põnevale ehitisele pargis,“ rääkis Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis.

MTÜ Tallinna Tähetorn esindaja Mario Mars rääkis, et tegu ei ole tavalise lillepeenraga. „Lillepeenar kujutab endast lähiskaksik-tähesüsteemi mudelit, mis paikneb Skorpioni tähtkujus,“ selgitas Mars. „Homme tahame rajada peenra, külvata lilleseemned mulda ja panna peenra kaitseks ümber ka väikese aia. Inimesed, kes soovivad hiljem tulla uudistama, mismoodi Kosmose peenar välja näeb, peavad varuma kannatust, sest lillepeenar hakkab oma täisilu näitama alles Nikolai von Glehni sünnipäeva paiku juuli keskel. Küll aga ootame talgupäevale vabatahtlikke abikäsi ning kõik tublid abilised saavad tulla hiljem ka tähevaatlusele.“ 

Peenra rajamise talgupäev kestab kella 10.00-14.00. Samal päeval algab Tallinna Tähetornis kell 15.00 teleskoobi koolitus algajale. Oodatud on osalema inimesed ka oma teleskoobiga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.