“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
KOOLILASTE SPORDIHOMMIK Linnapea õpetas lastele enesekaitse nippe (0)
14. mai 2021
Spordihommik Järveotsa gümnaasiumis Foto Ilja Matusihis

„Vasak jalg ette ja hopp! Parem jalg ette ja hopp, hopp!“ juhendas linnapea Mihhail Kõlvart täna hommikusel spordipäeval Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi koolistaadionil 1c klassi. „Nüüd tuleb hopp vasaku käega…Nüüd aga löök parema käega.“

Vaata galeriid (46)

24 esimese klassi koolijütsi tegid hommikul kell 8 innukalt järele harjutusi, mida taekwondos musta vööd omav meer neile ette näitas. „Veel üks hüpe… veel üks löök…nüüd lõdvestus,“ juhendas ta lapsi, kes olid pandud kahte ritta üksteisest käeulatuse kaugusele, et ikka oleks ruumi hüpata ja lööke harjutada.

Nii tegid koolilapsed Tallinna päeva sportliku eelürituse raames ühena esimestest tutvust võitluskunstidega ning ühtlasi ka linnapeaga, kellega nad isegi ühes linnas elavad. Hommikune kehalise kasvatuse tund jätkus neil veel võimlemisharjutustega, mida näitas ette linna spordi- ja noorsooameti juht Aivo Normak ning sprindiga koolistaadioni tartaanrajal, kus finišijoonel seisis kehalise kasvatuse õpetaja Ravo Vaga.

Eeskujud innustavad lapsi

Järveots Gümnaasiumi direktor Siret Paasmäe, kes elas samuti kaasa teistsugusele kehalise kasvatuse tunnile, ütles, et see on väga tore, kui lastele tulevad tunde andma inimesed väljastpoolt, oma ala asjatundjad.

 „Meie koolis on väga sportlikud ja liikuvad õpilased, kes armastavad erinevaid alasid. Nüüd on linnapea neile isiklikult eeskuju andmas ja see innustab lapsi kindlasti sportlikult jätkama,“ oli direktor optimistlik.

Linnapea Kõlvart ütles pärast tundi, et lapsed peavad rohkem liikuma ja sporti tegema. „Erinevad uuringud on näidanud, päevas tuleb vähemalt tund aega tervislikult liikuda ja see harjumus peab tekkima juba koolieas. Siis lapsed arenevad ja võtavad spordipisiku kaasa kogu eluks. Seepärast on tähtis pakkuda lastele mitmesuguseid võimalusi nii koolis kehalise kasvatuse tundides kui ka vabal ajal treeningutel käies.“

Ta märkis, et omades varasemast ka ise pikaajalist treeneri staaži, on ta jõudnud veendumusele, et on oluline süstida liikumise- ja spordipisikut lastesse võimalikult vara. „Laps peab liikuma juba lasteaias ja koolis igal juhul.“

Kõlvart soovib linlastes äratada kirge sportimise vastu

Kuue aasta eest koolilastele spordihommiku tava algatanud Kõlvart rääkis, et laiemaks eesmärgiks on äratada kõigis linlastes kirge sportimise vastu ja kutsuda üles oma tervise eest rohkem hoolt kandma. Regulaarne kehaline aktiivsus ja spordiga tegelemine on ühtaegu kasulik nii kehale kui vaimule. Ta kinnitas, et kui inimene leiab hommikul kasvõi 15 minutit aega, et teha mõned harjutused, saab ta sellest terveks päevaks energiat ja positiivse meeleolu.

Et sportlikul hommikul osalenud lastel tekkis energialaeng, kinnitas ka 1c klassi poiss Sander. „Nii tore oli võimelda ja poksida. Hea kui selliseid asju saaks veel teha.“

Ka laste kehalise kasvatuse õpetaja Ravo Vaga jäi nendega nõusse. „Kui linnapea ise annab niisuguste tundide läbiviimisega eeskuju, siis on kindel, et lastele jääb spordipisik külge ning näeme neid veel rohkem staadionitel ja spordisaalides.“

Tunni lõpetuseks said lapsed Aivo Normaku käest kaela medalid ning teada sedagi, et näevad end uudistesaates ja isegi youtube-is.

Jõudsime sportliku päeva raames kiigata sisse üksikutesse koolidesse. Meriväljal oli külas kettaheitja Gerd Kanter, Kadrioru Saksa Gümnaasiumis BC Kalev/Cramo mängijad Indrek Sunelik ja Kregor Hermet.

Üks korvpallitreeningus olnud tüdruk jõudis reporteri küsimusele, mida vahvat talle spordipäevast meelde jäi, vastata, et trikiga korvivisked ning juba jooksiski koos teiste lastega edasi.

Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi kehalist tundi juhatas aga Kristina Šmigun-Vähi.

“Minu arust väga kiihvt algatus! Ainult rõõm! Nagu näha – laste silmad säravad ja kuigi aeg-ajalt tuleb jutuks, et tänapäeva noortele ei meeldi spordiga tegeleda, siis siin oli risti vastupidi: lapsed ei tahtnud kuidagimoodi lõpetada ja aina soovisid võistelda,” kirjeldas tänast päeva olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi.

Vaata galeriid (29)
Vaata galeriid (39)
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.