"Ei tasu karta, et maailm kukub kokku, kui sa oma vigu avalikult tunnistad."

Uku Uusberg, Tallinna Linnateatri peanäitejuht
Löwenruh’ pargi tiiki hoiavad korras nüüd ka kalad (0)
14. mai 2021
Kriistiine LOV

Täna lasti Kristiine linnaosa valitsuse tellimusel Löwenruh’ pargis asuva tiigi vette uued kalad. Tartumaa kalakasvandusest pärit valgeamuurid ja kuldsäinad hakkavad tulevikus vett taimedest puhastama ja hoidma tiiki korras, samuti pakuvad külastajatele silmailu.

Kristiine linnaosa vanema Jaanuse Riibe sõnul sai nüüd Löwenruh’ pargi looduslik mitmekesisus taas täiendust „Loeme seda algatust ka veel üheks kingituseks linlastele homse Tallinna päeva puhul. Täna lasime tiiki uued kalad, mis hakkavad seal elama, ühtlasi hoiavad ka veekogu taimestikku kontrolli all ja puhastavad seal asuvat vett. Edaspidi kaunistavad meie armastatud Löwenruh’ pargi tiiki lisaks veelindudele ka ilusad kalad,“ selgitas Riibe.  

Ajalooliselt asusid praeguse Löwenruh’ pargi territooriumil XIX sajandil just kalakasvatuse tiigid, nii et tegemist on traditsiooni taastamisega.

„Eelmisel aastal puhastasime tiiki mudast, sealt eemaldati mitukümmend tonni setteid ning vesi on nüüd palju puhtam. Märkasime, et peale seda suurenes Löwenruh’ pargis pesitsevate vee- ja teiste lindude liikide arv. Kalade vettelaskmisega lisame aga sellele populaarsele kohale veel väärtust ja mitmekesisust,“ lisas Riibe.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.