"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
AVAMEREPURJETAMISE MAAILMAMEISTRIVÕISTLUSED Marti Hääl: midagi sellist ei ole Tallinna lahel kunagi nähtud (0)
14. mai 2021

“Sõnades ei ole võimalik edasi anda seda, kui Tallinna lahe peal on  üle 140 avamerejahi,” rääkis Alexela grupi juhatuse liige Marti Hääl.  “Sisuliselt võib öelda, et see laht on purjedest  valge või värviline. Midagi sellist ei ole siin lahel kunagi nähtud.”  

Eeloleval suvel toimuvad Tallinnas ORC avamerepurjetamise maailmameistrivõistlused, kuhu tuleb kokku 1200 osavõtjat 14 riigist. Tegemist on viimase viie aasta ORC MM-ide suurima osavõtuga.  Nii suurejoonelist võistlust ei ole Tallinnas iial enne toimunud. 

1200 osalejat

“Ma toon võrdluseks selle, et Olümpia regatil, mis oma tähtsuselt on muidugi väga suur võistlus, võistles  154 purjetajat kokku ja nüüd tuleb 1200, siis saate ise aru, et suurusjärk on hoopis teine,” lausus Eesti Jahtklubide Liidu president ja Kalevi Jahtklubi kommodoor Kalev Vapper. 

Augustikuus toimuv avamerepurjetamise MM ei ole Eesti jaoks esimene ORC tiitlivõistlus: 2015. aastal võõrustasid Kalevi ja Pärnu Jahtlubi Pärnus ORC Euroopa meistrivõistlusi.  See seab ootused eeloleva võistluse osas veelgi kõrgemaks. 

“See läks nii hästi korda, et siiamaani räägitakse sellest kui kõigi aegade kõige paremini korraldatud ORC avameretiitlivõistlusest. Ja me tahaks seda taset hoida,” lisas Vapper. 

Suurimad toetajad Tallinna linn ja Alexela 

Purjetamise suursündmuse  üheks suuremaks toetajaks on Tallinna linn. Nimisponsoriks on eestimaine jaemüügi- ja tootmiskontsern Alexela. “Alexela jaoks on meresõit ja merespordi toetamine juba habemega lugu, see ei ole midagi uut. See, et see päädis nüüd  nii mastaapse suurregati toetamisega, tuleb aitäh öelda ikkagi korraldajale,”  lausus  Hääl. 

Vaatamata koroonaviiruse levikule on ettevalmistused suursündmuseks kenasti kulgenud, korraldajate sõnul ei ole suuremaid probleeme ette tulnud. Ettevalmistused ja organiseerimine on  täies hoos. “Meil on korraldusmeeskonnad paigas, vaatame kogu varustuse üle ning pidevalt uurime, mida ütleb valitsus igasuguste piirangute kohta, et tagada võistlejatele turvaline ja ilus võistlus,” rääkis MMi regatidirektor Agnes Lill. 

Eesti purjetajad on viimasel kümnendil olnud ORC tiitlivõistlustel väga edukad ning võitnud 18 tiitlivõistluse medalit neist 11 MMi ja 7 EMi meistritiitlit. Tänavused ORC avamerepurjetamise maailmameistrivõistlused leiavad aset 6.-14. augustini. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.