"Ei tasu karta, et maailm kukub kokku, kui sa oma vigu avalikult tunnistad."

Uku Uusberg, Tallinna Linnateatri peanäitejuht
RATASE VISIIT SAAREMAALE Vallajuht: Kas peaks ootama, et järgmine peaminister tuleb Saaremaale mööda tolmust külateed jalgsi, viiskudes, kepp käes ja takune kott seljas? (0)
14. mai 2021
Jüri Ratas Foto Mats Õun

Saaremaa vallavolikogu aseesimees Aivar Aru asus kaitsma rahakasutuse pärast kriitika alla sattunud endist peaministrit Jüri Ratast, rõhutades, et Ratase Saaremaa visiidi ajal sai korda aetud mitmeid olulisi teemasid. 

“Eesti Ekspress tegi ära suure töö, uurides peaminister Jüri Ratase Saaremaa visiidi ostutšekke ja arveid, kuid päris elust huvitavama loo nimel moonutas tegelikkust. Kas peaks ootama, et järgmine peaminister tuleb Saaremaale mööda tolmust külateed jalgsi, viiskudes, kepp käes ja takune kott seljas? Nii ei jõua ükski riigimees Saaremaale ega ka mõnda muusse Eesti kaugemasse nurka,” märkis Aru. 

Tema sõnul jääb Eesti Ekspressi kajastusest mulje, et Abrukale sõitmiseks kasutatud purjelaevale Hoppet oli tellitud ka alkohol. “Viibisin ka ise pardal ja kinnitan, et alkoholi küll ei mäleta. Nii nagu mina, nii ka mitmed teised tulid pardale selleks, et peaministriga rääkida põletavatest probleemidest, mille lahendaks tema toetav sõna. Riigijuhtidelt audientsi saamine on keeruline ja aeg lendab kiiresti. Sul pole võimalust tühjaks jutuks ja teisejärguliseks meelelahutuseks. Mäletan, et ma polnud ainuke, kes laevalt tulles otse rooli istus. Ikka kaine peaga,” rääkis Aru. 

Tema sõnul palus ta ka ise artikli ilmumise järel saata endale kõnealuse arve purjelaeva kasutamise kohta. “Sealt leiab kaks rida meretranspordi ja toitlustamise eest. Alkoholist pole mitte ühtegi sõna,” rõhutas Aru. 

Tema sõnul kirjeldatakse Abruka visiiti artiklis jutuga saarele sattunud ilvesest. “Justkui peaministri ja valla esindajate jaoks tähtsamat teemat polekski. Murest ilvese pärast rääkisid spontaanselt saare elanikud ja looma kinni püüdmiseks anti korraldused, kuid see polnud tõesti olulisim. Tööd tehti kõvasti,” kinnitas Aru. 

Ta tõi esile, et praeguseks on lahenduse leidnud Abruka rahvale hädavajalik kiire internetiühendus ja jäätmekäitlus. “Astuti samm edasi kogu valla jaoks nii olulise Kuressaare päevakeskuse juurdeehituse teemaga ja paljudele mandri inimestelegi tähtsa laevaühenduse graafiku tihendamisega. Tänaseks on suviti kolmas parvlaev liinil ja Saaremaa ühendus mandriga varasemast palju parem. Peagi kuulutatakse välja riigihange uue laeva ehituseks.  Riigihankega saime mandriga ühenduse pidamiseks uue suure lennuki. Kuressaare Haigla juurde on rajatud erakorralise meditsiini lendudeks vajalik plats helikopterile,”  loetles Aru. 

“Pealinnas konditsioneeritud õhuga ja liftiga büroos töötavale inimesele tunduvad sellised asjad võibolla tühised ja enesestmõistetavad. Kuid väikese saare tingimustes nõuab nende saavutamine palju suuremat pingutust ja paraku ka toetust väljastpoolt. Palun ärge võtke üle võlli lugudega meie riigijuhtidelt julgust pühendada enda aega ja riigi vahendeid ka pealinnast kaugema rahva hüvanguks,” lisas Aru. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.