Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
Tallinna Keskraamatukogu testib lugejate huvi eestikeelsete audioraamatute vastu (0)
18. mai 2021

Esmakordselt pakub Tallinna Keskraamatukogu võimalust laenata ööpäevaringselt eestikeelseid audioraamatuid ning seda OverDrive’i e-raamatukogust, kust saab laenata ka võõrkeelseid audioraamatuid, e-raamatuid ja ajakirju. Pilootprojekt, mille eesmärgiks  on selgitada välja nõudlus eestikeelsete audioraamatute järele, viiakse läbi koostöös Eesti Audioraamatute Keskusega. Pilootprojekti kestuseks on üheksa nädalat.

Eesti- ja välisautorite digiaudioraamatuid saab OverDrive’i e-raamatukogust ka seadmesse alla laadida ja kuulata internetiühenduseta Libby rakenduses. Valikus on 12 teost eesti autoritelt – nt Aliis Jõe, Marje Ernits ja Kaur Kender ning tõlkekirjandust autoritelt Helen Pollard, Jørn Lier Horst, Betty Rowlands jt.

Audioraamatud on hea alternatiiv neile, kel on raamatute lugemiseks vähe aega, kuid soovivad siiski kirjandusteoses toimuvale kaasa elada. Soovitame tutvuda audioraamatute võimalusega ka eakatel, kel silmanägemine kehvem.

Eesti kirjastuste e-raamatuid saab laenata e-raamatukogust ELLU ning klassikalist ja džässmuusikat Naxose muusikakogudest. E-raamatukogusid saavad Tallinna Keskraamatukogu lugejad kasutada tasuta. Sisselogimisel on kasutajatunnusteks isikukood ja Minu ESTERi salasõna.

Lisainfot saab Tallinna Keskraamatukogu veebilehelt ja e-posti aadressil overdrive@tln.lib.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.