"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
VIDEO: Nõmme lasteaiad võistlevad pikima porgandi kasvatamisel (0)
18. mai 2021

“Meil on siin kasti sees porgandid, mida me ise seemnest siia kasti panime. Ilusti on kasvama läinud ja me loodame, et just meie lasteaed pikima porgandi ka kasvatab,” ütlesid Rännaku lasteaia lapsed Lennart ja Margaret.

Nõmme Rännaku lasteaed on nii roheline, et kasvatavad palju maitsetaimedest ja köögiviljast ise, ent osalevad ka Nõmme linnaosa võistluses pikima porgandi kasvatamisel.

“Me kasvatame lasteaias veel herneid ja maasikaid. Eelmisel aastal olid meil kõrvitsad, mille eest ise hoolitsesime,” rääkisid lasteaia lapsed Lisette ja Nora.

Võistlusel osalevad: Lastesõim Hellik, Tallinna Lauliku lasteaed, Tallinna Raku lasteaed, Lasteaed Kraavikrõll, Tallinna Rännaku lasteaed, Tallinna lastesõim Mõmmik ja Tallinna Männiku lasteaed.

“Nõmme linnaosa tõi meile mulda, seemneid ja aitas kasvatamiseks kaste valmistada. Meil tuli ainult tegutsema hakata ja seemned mulda panna. Ega see meil esimene kord ei ole, eelmisel aastal kasvatasime näiteks kõrvitsaid – lasteaias panime seemned mulda ning kui need üles tõusid, viisid lapsed oma kõrvitsad koju kasvama ja sügisel tõid lasteaeda tagasi. Kõrvitsatest tegime nii suppi kui ka salatit,” lausus Rännaku lasteaia õpetaja Irina Leinsaar.

Ka porgandid jõuavad lõpuks ikkagi laste toidulauale. “Lapsed, mis me porganditest teeme,” küsis õpetaja Irina ja lastel oli kohe vastus valmis: “Teeme mahla ja salatit, supi sisse saab panna ja muidu süüa ka.”

Porgandite kasvatamise võistluse raames jagas linnaosa lasteaedadele 22 kotti mulda, 16 pakki seemneid, 9 pudelit väetist ja ehitati 9 istutuskasti. Pikima porgandi kasvatanud lasteaed läheb auhinnaks Proto avastustehasesse.

“Me võtame arvesse kõik laste kasvatatud porgandid, paneme need ritta ja mõõdame pikkuse ära. Kõige pikema porgandite rea kasvatanud lasteaed ongi võitja. Usun, et porgandite kasvatamise protsess on lastele nii põnev kui ka arendav,” lootis Nõmme linnaosa vanem Grete Śillis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.