"Ei tasu karta, et maailm kukub kokku, kui sa oma vigu avalikult tunnistad."

Uku Uusberg, Tallinna Linnateatri peanäitejuht
VIDEO! Tallinna 21. Kooli noortele meeldib teater, mida nad teevad (0)
18. mai 2021
Stseen noorte filmitud legendist.

Tallinna Vanalinna legendid on leidnud tee Tallinna 21. Kooli teatritrupi kavasse. Seekord piirangute tingimustes küll mitte näidendi formaadis siin ja praegu, vaid neli legendi filmiti üles vanalinna erinevais paigus, et need Tallinna päeval veebivahendusel kõigile nähtavaks teha.

“Mõte sai alguse sellest, et meie kooli üks juhtkonna tegelane Maarika Paun võttis ühendust kooliteatri juhiga Karoliina Tiigimäega ja siis tema ütleski, et kas te oleksite nõus filmima Tallinna päevade jaoks selliseid legende, et oleks väga vahva,” meenutas 21. kooli 10 c klassi õpilane Mattias Rähni.

“Meie teeme rohkem improteatrit,” lisas Mattiase klassikaaslane Annabel Mikk.  “Siis ongi niimoodi, et meile öeldakse paar teemat ja me peame need siis nii-öelda läbi näitlema, aga nüüd oligi see hästi vahva uus kogemus, et meil oli kõik ette öeldud, mida me peame tegema. Et jällegi hästi arendav,” kiitis Annabel uut kogemust.

Lemmikuks osutus Seegi kiriku legend

Kuradi pulm, Tallinna pervert, Hukkamise legend ja Seegi kiriku legend olid need, mis demokraatliku hääletuse teel õpilaste vahel välja valiti. Rolli sai igaüks endale ise valida, kehtis põhimõte, kes ees, see mees. Nii Mattiasele kui Annabelile tundus neljast legendist põnevaim just Seegi kiriku legend. Oma osa on siin kindlasti ka sellel, et Seegi kirikut Stockmanni kaubamaja kõrval tuntakse ja teatakse üsna vähe.

“Minu jaoks oli kõige põnevam kindlasti Seegi kiriku legend, sest ma ise olin seal,” ütles Annabel. “Kui ma sellele mõtlen, siis see on kuidagi minu arust hästi huvitav teema ja et kuidas üldse ma isegi ei teadnud, et Seegi kirik niimoodi alguse sai. Põhimõtteliselt siis sant röövis raha ja tänu sellele rahale, mis sant röövis, pandigi alus Seegi kirikule.”

Õpilased said filmimisega ise hakkama

Kõik tööd, mis ühe filmimise protsessi juures vaja teha, tegid ära õpilased ise. Kui teatritrupist tulid näitlejad, siis kooli videomeeskond filmis, helindas ja monteeris. Proove tehti veebis ja päriselt kohtuti alles võtteplatsil.

“Läksime kohale ja tegime ühe proovi läbi ja siis juba filmisime, aga kuna varem polnud saanud kohtuda, läks meil ühe legendiga kolm tundi vähemalt filmimisele,” rääkis Mattias.

“Näiteks minu kostüüm tuli hoopis voodilinast, et lihtsalt tõmbasime selle katki et oleks selline sandikostüüm,” kirjeldas Annabel. “Ja grimmiga oli niimoodi, et meie klassiõde Saaramia tegi osaliselt meigi, minule lihtsalt nii-öelda üritasime jätta muljet, et mul on pori näos.”

Saadud kogemus on õpilastele inspiratsiooniks tulevastele projektidele. Ja miks mitte mängida kunagi Tallinna legende ka päriselt siin ja praegu, just nii nagu teatrit ikka tehakse. “Ma ütleks, et mina teeks küll hea meelega selle laivis, aga peaks veel läbi mängima,” arvas Mattias.

“Kindlasti andis see meile väga palju enesekindlust endale ja ma usun ka, et meie kooliteatri juht nägi, et meis on potentsiaali, et me tõesti võtame seda südamega,” lisas ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.