"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Lilleküla tunnel saab kooliõpilaste abiga korda tehtud (0)
19. mai 2021

“Kõigepealt soovime tunneli soditud seinad üle värvida,“ sõnas Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.  „Kristiine Gümnaasiumi õpilased koostavad kavandeid, kuidas ja millised võiksid välja näha need kunstiteosed, mis siin seintel siis peale üle värvimist grafitit asendama hakkavad.”

Septembrikuus peaks tunnel uuenenud kujul avatud olema. Seda, milline ideekavand otsustatakse seintel teostada, saab välja valitud maikuu lõpuks. 

“Konkursiga  valitakse välja üks parim. Kui on mitu head, siis võib-olla on kahju mõnda neist kõrvale jätta,” sõnas Eesti Raudtee taristudirektor Kaido Aettik.

Linlased on kevade jooksul ka korduvalt kaevanud, et lisaks grafitile on selles tunnelis käia vahel lausa ohtlik – nimelt tihti jalgratturid kihutavad sealt läbi. On ka mõned kergemad õnnetusedki juhtunud. Paraku ratturitele paigaldatud hoiatavad sildid pole seni eriti vilja kandnud ning needki on graffitiga üle soditud. 

“Need sildid vahetatakse uute vastu ja me loodame, et seekord grafitivennad austavad meie panust,” ütles Aettik

“Kogemus näitab seda, et kui noorte ja kogukonna poolt on seinal korralik kunst loodud, siis sodijad seda nii lihtsalt ei tule ümber tegema,” lisas Riibe.

Linnaosa vanema sõnul ei ole välistatud, et sügisel paigaldatakse tunnelisse ka valvekaamerad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.