"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
VIDEO: Kampaania toetab varjupaigaloomi toiduga (0)
20. mai 2021
Albert Truuväärt

Loomade varjupaikades on kevad alati nukker aeg, sest just siis satub sinna kõige rohkem kasse. Seetõttu on nüüd alustatud kampaaniat kassipoegadele toidu kogumiseks. 

Endiselt liigub tänavatel väga palju hulkuvaid kasse, kelle ürgne tung kevadeti tõuseb. Just seetõttu nimetatakse kevadet varjupaigas “kassipojahooajaks”.

„Varakevadel, aprillis hakkab meile aina rohkem kasse, kassipoegi ja pesakondi varjupaika sattuma,” lausus Varjupaikade MTÜ fundraiser Joanna Lennard. „See hooaeg lõppeb alles oktoobris-novembris. Palju satub meile ka tiineid emakasse, kes toovad pojad ilmale siia või leitakse isegi ilma emata kassipoja pesakondi. Üsna varsti on kõik ruumid meil siin kassipoegi täis. Selle probleemi parandamiseks võiksid loomaomanikud kindlasti oma lemmikud ära steriliseerida ja mitte lasta neid omapäi uitama.“

Varjupaigad alustasid koostööd lemmikloomatoidu tootjaga Hill-s, mille raames kogutakse toitu just varjupaigakassidele. „See kampaania on oluline, sest palju on loomi, kellel ei ole oma kodu,“ sõnas Hill’s tootejuht Elen Suvi. „Varjupaigad näevad väga palju vaeva, et neid toita, ravida ja neile olemas olla.  Meie omalt poolt aitame sellega, et annetame neile kvaliteetset toitu. Inimesed, kes seda toitu ostavad, teevad omapoolse annetuse, nemad ju ostavad igapäevaselt oma lemmikutele, meie anname osa sellest oma panusena varjupaigale.“

Kampaaniaga on juba liitunud 80 müügikohta ning annetuste kogus sõltub kogumüügist. Eelmise aasta kampaania jooksul koguti üle poole tonni toitu, sel aastal on eesmärk juba 1,5 tonni. Varjupaika aitab see annetus palju, eriti just hooajal kui väikestel on eritoitu vaja.

„Kuna see on hooajaline, on see tohutuks abiks,“ lisas Lennard. „See on väga spetsiifiline toit, mida meil vaja on ning lisaks on nagunii 80% varjupaiga hoolealustest just kassid, siis kassitoitu kulub alati rohkem kui näiteks koera toitu.“

Lisaks toidule on suureks kuluks ka veterinaari teenused, seega annetusi ootab varjupaik headelt inimestelt endiselt. Eelmisel aastal leidis Varjupaikade MTÜ uue kodu 1570 kassile.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.