Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
Pirita jõe väliujula valmib jaanipäevaks (0)
24. mai 2021

„Alates jaanipäevast avaneb piritalastel ja Pirita külalistel võimalus ujuda Pirita jõele rajatud neljarajalises 25-meetrises välibasseinis. Juba paar nädalat on käinud jõepõhja setetest puhastamine ja muud ettevalmistustööd. Täna toodi kohale 72 pontooni, vette viivate treppide detailid ning muu basseini rajamiseks vajalik,” sedastas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Pirita jõe väliujula pikkuseks on kavandatud 25 ja laiuseks 10 meetrit. Välibassein rajatakse jõekääru oma ajaloolisele kohale, kuhu see möödunud sajandi algul esimest korda koos hüppetorniga ehitati. Paadisilda nihutatakse aga pisut Pirita silla poole.  Plaanis on basseini juurde jääv kaldaala korrastada ja rajada sinna väike rannaala lastele. 

Liinat ütles, et välibasseini pileteid müüma ei hakata. „Välibasseini kasutamine on kõigile tasuta,” kinnitas ta. 

Sarnaseid basseine on rajatud ka mujal Eestis, kuid kindlasti annab Pirita jõe väliujulale lisaväärtust, et tegemist on ajaloolise traditsiooni taastamisega. Pirita jõel on aegade jooksul olnud mitu ujulat ja vettehüppetorni ning väliujula on olnud menukas sportimise ja võistlemise koht. 

Esimesed ujumisvõistlused Eestis toimusid 1910. aastal just Pirita jõel. 1919. aastal ehitati Pirita jõele Kalevi ujula (Kalevi vana ujula) ning Kalevi uus ujula (ka Kloostrimetsa ujula) avati Pirita jõel 1934. aasta suvel.

Pirita jõe väliujula planeerija-ehitaja on Top Marine. Väliujula rajamine koos ettevalmistustöödega maksab 80 000 eurot (koos käibemaksuga). 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.